Rozdział XV

Sezon 1970/1971-15 lat w klasie "B"
Po uzyskaniu awansu do klasy "B" Łysicę opuścił trener Wit Bryła, który przeniósł się do Kielc i rozpoczął pracę w GKS "Błękitni" Kielce.
Drużyna z Bodzentyna początkowo opiekowali się bracia Andrzej i Ryszard Warchołowie, funkcję kierownika zaś pełnił Włodzimierz Jaćwiąg.
Później szkoleniem zespołu zajął się Roman Szczepaniak, który prowadził zespół aż do 1981 roku.
Łysica Bodzentyn znalazła się w grupie I kieleckiej, zajęła IV miejsce z dorobkiem 10 pkt i stosunkiem bramek 24:25. Zwyciężyła drużyna Orląt z Dąbrowy. Poza wymienionymi w klasie tej występowały jeszcze SHL III Kielce, Iskra II Kielce, LZS Szczekociny, Nowiny Chęciny, Partyzant Radoszyce. Należy też zaznaczyć że po I rundzie prowadziła drużyna Łysicy. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: B. Dąbrowski, St. Kazubiński, T. Laskowski, R warchoł, A. Warchoł, M. Comber, A. Firkowski, St. Domański, St. Strojanowski.
Komunikat OZPN Kielce z jesieni 1970r. wyróżnia sekcję piłki nożnej "Łysicy" jako dobrze działającą.

Stoją od lewej: A. radziejewski, R. Warchoł, Z. Lipiec, B. Dąbrowski, T. Laskowski, St. Domański, W. Hajdenrajch. W dolnym rzędzie od lewej: A. Warchoł, M. Obara. St. Kazubiński, St. Strojanowski, Z. Zębała

Łysica Bodzentyn. Stoją od lewej: Andrzej Warchoł, Stanisław Domański, Zdzisław Lipiec, Marek Kazubiński, Andrzej Radziejewski, Sławomir Januchta. Siedzą od lewej: Zenon Zębała, Tomasz laskowski, Roman Januchta, Stanisław Strojanowski, Jerzy Rubinkiewicz.