Rozdział X

"Sezon 1960/1961"
Od 1960r. ustalono, że sezon piłkarski trwać będzie w okresie jesienno - wiosennym. W tej nowej strukturze rozgrywek LZS Bodzentyn zaliczano do grupy IV Klasy "B" (Rejon Skarżysko).
W rozgrywkach zwyciężyła drużyna Stali Szydłowiec z 23 punktami i stosunkiem bramek 36:17. Ta drużyna uzyskała też awans do klasy A. LZS Bodzentyn zajął 7 miejsce i rozegrał 14 meczów zdobywając 14 punktów. Stosunek bramek 22:34.
W klasie tej występowały też: RKS Stąporków, Ruch II Skarżysko, Start Końskie, Oleśnica Skarżysko, Orlęta Majków, Kordian Bliżyn. Wycofała się Stal II Końskie.

"Sezon 1961/1962"
W dalszym ciągu w grupie IV Klasy B rozgrywała mecze drużyna z Bodzentyna. Nieco zmienił się zestaw Zespołów, których było 9. Doszły nowe: Świt II Ćmielów, Orlicz II Suchedniów i Grom Parszów.
Po rundzie jesiennej LZS Bodzentyn zajmował dobre IV Miejsce z dorobkiem 10 punktów. i stosunkiem bramek 14:10.
Niestety, nie udało się ustalić miejsc i zdobywcy punktowych w rozgrywkach na zakończenie sezonu. LZS Bodzentyn prawdopodobnie uplasował się w środku tabeli i pozostał w rozgrywkach tej samej klasy.
Natomiast godny odnotowania jest fakt, że w maju 1962r wspólnie z Radą Wojewódzką LZS zorganizowano w Bodzentynie kurs dla działaczy piłkarskich z LZS-ów całego województwa tzw przodowników sportu.. W kursie tym brali także udział działacze z Bodzentyna.
Poza tym Wydział Szkolenia OZPN Kielce postanowił zorganizować Sekcję Piłkarstwa masowego, w tym również w środowisku wiejskim. Rozpoczęto też nawiązywanie kontaktów z działaczami LZS, szczególnie powiatu kieleckiego.

LZS Bodzentyn: W górnym rzędzie od lewej: Henryk Sikora, Ryszard Toporkiewicz, Jan Aniołkiewicz, Włodzimierz Jaćwiąg, Wiesław Hajdenrajch. Poniżej od lewej Stanisław Bis, Józef Sikora, Witold Comber, Lucjan Domański, Zdzisław Rubinkiewicz, Rafał Jaćwiąg

"Sezon 1962/1963"
W tym sezonie LZS Bodzentyn przeniesiono do 1 grupy klasy B (Grupa Kielecka).
Występowały w niej poza Bodzentynem zespoły Błękitnych II Kielce, Piasta Chęciny, Bobrzy Białogon, Skalnika Wiśniówka, Sparty Włoszczowa i Lechii Kielce. W klasie tej zwyciężyła drużyna Błękitnych II Kielce- 12 punktów i 19:33 w bramkach.
Do klasy C spadły Skalnik Wiśniówka i Lechia Kielce.
W końcowych latach pobytu piłkarzy LZS Bodzentyn w klasie B do drużyny doszło kilku młodych, uzdolnionych zawodników. Do wyróżniających się należeli: Rafał Jaćwiąg, Witold Comber, Stanisław bis, Lucjan Domański, Rafał Woźniak, Ryszard Toporkiewicz, Włodzimierz Jaćwiąg, Stefan Telka, Wiesław Grzegorski czy Stanisław Domański ten ostatni debiutował w drużynie seniorów w wieku 12 lat. Jest to rekord godny odnotowania.

LZS Bodzentyn. W górnym rzędzie od lewej: Józef Sikora, Jan Aniołkiewicz, Zbigniew Harabin, Witold Comber, Wiesław Grzegorski, Wiesław Hajdenrajch. Poniżej od lewej: Henryk Sikora, Ryszard Toporkiewicz, Stefan Telka, Lucjan Domański, Rafał Jaćwiąg, Wit Bryła