Rozdział IX

"Sezon 1959 oraz Sezon 1960"
W tym sezonie LZS Bodzentyn grał z następującymi drużynami: Korona Kielce, Sparta Szczekociny, LZS Tumlin, Naprzód II Jędrzejów, SHL II Kielce, Błękitni III Kielce, Bobrza Białogon, Iskra II Kielce, Kłos Włoszczowa.
drużyna z Bodzentyna rozegrała 18 spotkań zdobywając 15 punktów. Stosunek bramek 38:55
Najwięcej bramek zdobyli Zdzisław Rubinkiewicz - 8, Michał Piasecki- 7, Wit Bryła- 5

W ataku na bramkę przeciwnika Bogdan (Zdzisław) Rubinkiewicz

Po meczu z "Kłosem" Włoszczowa w Bodzentynie. Stoją od lewej zawodnicy LZS:
Wiesław Hajdenrajch, Wit Bryła, Zdzisław Rubinkiewicz, Jan Laskowski, Jan Laskowski, Henryk Sikora, Jerzy Piasecki, Siedzą od lewej zawodnicy LZS: Michał Piasecki, Lucjan Suska, Janusz Hajdenrajch.

"SEZON 1960"

Kolejny sezon przebiegał dla LZS Bodzentyn podobnie jak poprzedni. Tym razem w grupie, w której występował LZS grało 6 drużyn: SHL II Kielce, Bobrza Białogon, LZS Tumlin, Lechia Kielce i RKS Wiśniówka.
LZS Bodzentyn rozegrał 10 spotkań uzyskując+ 10 punktów stosunek bramek 24:21.

26.07.1959 Łysica Bodzentyn 1:4 Sparta Szczekociny
Stoją od lewej: Wiesław Hajdenrajch, Henryk Sikora, Wit Bryła, Jan Laskowski, Michał piasecki, Janusz Chruściel, Jan Aniołkiewicz, Jerzy Piasecki,
W przysiadzie od lewej: Zdzisław Rubinkiewicz, Józef Kiernożycki, Henryk Sokół