Pogoda głównym graczem weekendu

Miniona kolejka ligowa odbyła się w kratkę, kapryśna pogoda spowodowała że spotkanie Łysicy z Piaskowianką zostało odwołane, kilka spotkań jednak doszło do skutku a emocji w nich z pewnością nie brakowało.

Do ostatniej chwili ważyły się losy spotkania bodzentyńskich lwów z liderem rozgrywek jakim jest zespół Piaskowianki Piaski. Pierwsze przesłanki że spotkanie może się nie odbyć nasz klub dostał już dwa dni przed terminem rozegrania spotkania. Ulewny deszcz w połączeniu ze śniegiem spowodował iż na boisku w Piaskach zaczęła zalegać woda.

Tydzień przed rozegraniem planowanego meczu na stadionie Piaskowianki zostały przeprowadzone prace konserwacyjne mające na celu poprawę stanu murawy i przygotowanie jej do całego sezonu.

Dzień przed rozegraniem meczu stan techniczny boiska nie poprawiał się a warunki atmosferyczne nie poprawiały się. Ostatecznie po wizji lokalnej jakiej dokonali prezesi obu klubów, podjęto wspólną decyzję o tym aby przełożyć mecz na inny termin.
Oprócz spotkania Łysicy odwołano jeszcze starcia Zenitu Chmielnik ze Świtem Ćmielów oraz Grodu Ćmińsk z Hetmanem Włoszczowa.

Nie wszędzie jednak pogoda była tak kapryśna. Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Pawłowie gdzie miejscowa Arka zmierzyła się z drużyną sędziszowskiej Unii. Gospodarze trzykrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie jednak goście za każdym razem potrafili odrobić straty i w konsekwencji wyjechać z Pawłowa z jednym punktem. Emocji nie brakowało w Skalbmierzu gdzie punktów szukał Naprzód Jędrzejów. Mało brakowało aby jędrzejowianie wrócili do domu z niczym w 65 minucie gry bowiem zaskakująco przegrywali 3:2. Na kwadrans przed końcem bramkę na wagę punktu zdobył Wibson Souza Oliveira.
W innych spotkaniach tej kolejki Wicher Miedziana Góra łatwo ograł na wyjeździe Bucovię Bukowa 4:0, Polonia Białogon Kielce pokonała 3:1 OKS Opatów zaś Piast Stopnica przegrał czwarte domowe starcie tym razem ulegając Sparcie Dwikozy 0:1

Po 19. Kolejkach liderem nadal jest Piaskowianka Piaski która ma dwa punkty przewagi nad drugim Hetmanem Włoszczowa. Podium zamyka Gród Ćmińsk z 37 oczkami na koncie, czwarta jest Unia Sędziszów 35 punktów a piąty nasz zespół z 34 oczkami na koncie. W najbliższej kolejce na własnym stadionie podejmiemy drużynę ze Skalbmierza. Mecz odbędzie się o godzinie 16:00 w najbliższą niedzielę.