Zapowiedź 8.kolejki spotkań

Ósma kolejka spotkań ligowych o mistrzostwo III - ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej rozpocznie się od derbów województwa czyli starciem Łysicy Akamit Bodzentyn z drużyną Granatu Skarżysko Kamienna. Nie ma sensu przytaczać wszystkich starć pomiędzy tymi zespołami bo było ich sporo przytoczę ostatnie dwa w pierwszym obecny lider rozgrywek krocząc po mistrzostwo ligi rozbił Łysicę w Skarżysku 5:1.

Okazja do rewanżu nadeszła szybciej niż można było tego się spodziewać finał okręgowego Pucharu Polski i 5:0 dla zespołu z Bodzentyna.

Obecny sezon to zupełnie dwa inne zespoły i zupełnie inne cele podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego spisują się bardzo dobrze po siedmiu kolejkach zajmują fotel lidera z 17 punktami na koncie. Bodzentynianie na swoim koncie mają dziesięć punktów mniej i plasują się dopiero na trzynastej pozycji. Wiadomo spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i w takim pojedynku nie jest istotne miejsce w tabeli skład czy trener liczy się dyspozycja dnia a w jakiej będą oba zespoły przekonamy się już w sobotę.

Kolejnym sobotnim starciem które rozpocznie się godzinę później będzie mecz w Muszynie gdzie miejscowy Poprad zmierzy się z Wisłą Sandomierz. Oba zespoły w minionej kolejce nie straciły punktów i z pewnością będą tą passę chciały podtrzymać.
Na pierwsze zwycięstwo liczą w Małogoszczy do której przyjeżdża drużyna z Andrychowa. Trener Małogoskiego zespołu będzie musiał w tym spotkaniu radzić sobie bez Karola Dreja który najprawdopodobniej nie zagra już do końca tej rundy.

Z kolei Andrychowianie to nie jest zespół wyjazdów z czterech przegrał aż trzy co daje nadzieję drużynie Wiernej na korzystny rezultat.

Ciężka przeprawa przez Sołę czeka drużynę Garbarni Kraków która po ligowe punkty udaje się do wicelidera rozgrywek i swoje spotkanie rozegra również w sobotę.
Ciekawe zawody zapowiadają się w Krakowie gdzie rezerwy Wisły podejmą podopiecznych Rafała Lasockiego czyli drużynę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Oba zespoły plasują się w górnej części tabeli. Wiślacy by włączyć się do stawki o podium muszą przy Reymonta wygrać, podobnie jest w przypadku ekipy z Ostrowca która do trzeciej Wisły traci cztery punkty.

Dobre widowisko mogą obejrzeć kibice z Trzebini do której przyjeżdża drużyna Wolani Wola Rzędzińska. Starcie dwóch mistrzów czwartych lig małopolskich z pewnością przyciągnie na trybuny rzesze fanów.

Spotkaniem kończącym sobotnie zmagania będzie pojedynek na suchych stawach w Krakowie gdzie miejscowy Hutnik podejmie drużynę Partyzanta Radoszyce. Krakowianie jak do tej pory nie przegrali jeszcze żadnego spotkania są stawiani w roli faworytów i z pewnością podopieczny Waldemara Szpiegi będzie bardzo ciężko wywieść punkty z Krakowa.

Niedzielne starcia to pojedynki czterech zespołów w pierwszym meczu Poroniec Poronin podejmie drużynę Tarnowskiej Unii zaś w drugim kończącym ósmą kolejkę Czarni Połaniec zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami kieleckiej Korony.