Rozdział XVIII

Mirosław Wnuk- reprezentant Polski juniorów

Chociaż w latach 70 tych drużyna piłkarska z Bodzentyna nie należała  do potentatów w swej klasie i przeważnie utrzymywała się w środku tabeli, to własnie w tym okresie pojawił się w Bodzentynie największy jak dotąd talent piłkarski. Tym talentem był Mirosław Wnuk, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał w w Bodzentynie. Później wraz z rodziną przeniósł się do Suchedniowa i tam został zgłoszony do drużyny.
Własnie w sezonie 1979/1980 należał do wyróżniających się zawodników reprezentacji Polski do lat 18. W latach 80-tych występował już w drużynach pierwszoligowych takich jak Stal Mielec, Zagłębie Sosnowiec i Szombierki Bytom. Karierę piłkarską zakończył w 1989 roku w Bytomiu
Sezon 1979/1980
W dalszym Ciągu drużyna występowała w klasie B z coraz większym powodzeniem zaliczając się do czołówki. na uwagę zasługuje dobra postawa juniorów, którzy uzyskiwali lepsze wyniki niż ich starsi koledzy.
Sezon 1980/1981
 W nowym sezonie rozgrywkowym OZPN Kielce ustalił III grypy klasy B.
Po rundzie jesiennej samodzielnym liderem została Łysica Bodzentyn gromadząc 11 punktów. Wyprzedzała ona LZS Łagów 10 punktów, a trzecia była Polonia Starachowice 8 pkt. Dalsze miejsca zajmowały LZS Bodzechów, Spartakus II Daleszyce, Żelbet Wąchock i Skała Niekłań. Na wiosnę 1981 r, było już gorzej i zespół nie utrzymał pierwszej pozycji. Ważne jednak, że piłkarze bodzentyńscy zbliżali się coraz bardziej do najlepszych drużyn w tej klasie.