Trenerski dwugłos po meczu Łysica Sparta

Po zwycięskim spotkaniu ze Spartą z trenerami obu zespołów rozmawiał Rafał Roman

PIOTR DEJWOREK, ŁYSICA: - Nie pokusiłbym się o stwierdzenie, iż nasza wygrana była szczęśliwa. To efekt konsekwencji w grze, zwłaszcza w II połowie. Przed przerwą nie uniknęliśmy błędów, dlatego rywal wyglądał korzystniej. Przynajmniej w kontekście stwarzanych sytuacji. Świetnie między słupkami spisywał się Tomasz Dymanowski. Jeśli bramkarz, który jest częścią zespołu pomógł, tym bardziej zasłużył na słowa uznania. Z Wisłą Sandomierz i Czarnymi Połaniec popełniliśmy praktycznie te same błędy w obronie. Straty na naszej połowie kończyły się zagrożeniem w polu karnym. W II połowie powiedzieliśmy sobie, że kończymy z taką grą. Zagęściliśmy środek pola, czekając cierpliwie na nadarzające się okazje. Mirek przeprowadził fenomenalną akcję. Wyczekał bramkarza Sparty do końca. Wygrana cieszy. Kolejna porażka z pewnością jeszcze bardziej podcięłaby nam skrzydła. Udane wejście zaliczyli zmiennicy. Chłopcy zmęczyli przeciwnika.

STANISŁAW OWCA, SPARTA: - Nigdy nie ukrywałem tego, że nie jestem minimalistą. Do Bodzentyna przyjechaliśmy w jednym celu: wywalczenia kompletu punktów. Stało się inaczej, a szkoda, bo jedno oczko było jak najbardziej w naszym zasięgu. Przegrać owszem można, bo to tylko i aż piłka. Ale nie w taki sposób. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zapytać zespół czy jest w stanie dać z sobie maxa na boisku? Jeśli tego nie ma, nie ma sensu myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Zagraliśmy wyjątkowo nieskutecznie. Brak wyrachowania pod bramką przeciwnika sprawił, że wszystkie sytuacje jakie stworzyliśmy, powinny być zamienione na trafienia.

4. kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej

ŁYSICA BODZENTYN – SPARTA KAZIMIERZA WIELKA 1:0 (0:0)

1:0 Mirosław Kalista (87)

Sędziował: Kamil Pastuszka (Starachowice). Widzów: 100.

ŁYSICA: Dymanowski – Płusa Ż, Szymoniak, Kardas, Kupczyk, Chrzanowski (77. Garbacz), Maniara, Pawłowski Ż, Michta (63. Grzegorski), Dulęba (57. Ryba), M. Kalista. Trener: Piotr Dejworek.

SPARTA: Iliński – Kret, Czajka, Tyrpuła, Adamczyk, Pape Drame, Downar-Zapolski, Kawula (72. Musiał), Dziwiszewski (46. Pamintasu Ż), Wołowski, Kozieł. Trener: Stanisław Owca.