Dziewczyny zainaugurowały rozgrywki

Dziś rozgrywki ligowe zainaugurowały zawodniczki III ligowej Łysicy Bodzentyn które na własnym boisku podejmowały drużynę MKS-u Busko Zdrój. Ostatecznie po dość dobrym meczu podopieczne Mirosława Rubinkiewicza pokonały gości z Buska aż 5:0

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszych dziewczyn bo już w 9 minucie na listę strzelców wpisała się Aleksandra Lodzińska. Nasz zespół w pierwszej połowie raz po raz meldował się pod bramką przyjezdnych i co chwila dochodziło do groźnych sytuacji. Bardzo dobrze na prawym skrzydle prezentowała się Dominika Michta przez którą przechodziło większość konstruowanych akcji.
W 25 minucie powinno być 2:0 jednak ładny strzał aktywnej Lodzińskiej pewnie wyłapała bramkarka z Buska. Dziesięć minut później ładnie w polu karnym piłkę zgrała Iga Telka jednak strzał Karoliny Zyguły został zablokowany. Mimo kolejnych okazji wynik do przerwy się nie zmienił. W 53 minucie było już 2:0 na strzał zdecydowała się nowa zawodniczka w zespole jaką jest Magdalena Bazan i była to decyzja słuszna. Cztery minuty po tej akcji do siatki gości trafiła Julia Puchała która wykorzystała bierną postawę bloku defensywnego MKS-u. Nie minęły kolejne trzy minuty i ponownie Puchała podwyższyła wynik na 4:0. Wynik na 5:0 ustaliła ładnym strzałem Telka.
Podsumowując było to bardzo dobre spotkanie pod względem taktycznym a także pod względem wykańczania wypracowanych sytuacji. Widać że okres przygotowawczy został solidnie przepracowany a wyniki sparingów nie były kwestią przypadku.
Kolejne spotkanie nasze zawodniczki rozegrają 5 września tym razem w Pińczowie gdzie zmierzą się z miejscową Victorią.