Przed meczem: Klimontowianka - Łysica

Inauguracyjne zwycięstwo z Alitem Ożarów 0:2 (0:0) to już historia. Przed podopiecznymi Jacka Kurantego kolejny ważny mecz, kolejna bitwa o jakże ważne 3 punkty. Tym razem do Klimontowa przyjeżdża spod Gór Świętokrzyskich bodzentyńska Łysica.

Zespół z Bodzentyna aktualnie zajmuje11pozycjęw ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów. Podopieczni Waldemara Raka w trakcie 18 spotkań ligowych strzelili 30 bramek zaś sami tracąc ich o 5 więcej. Sześć zwycięstw, trzy remisy oraz dziewięć porażek tak przedstawia się dotychczasowy bilans żółto-czarnych. Na wyjazdach zespół z Bodzentyna wygrał tylko raz, a miało to miejsce 7 listopada w zaległym spotkaniu 14 kolejki z Naprzodem Jędrzejów. Wtedy to zaś lepsi okazali się goście i po dwóch bramkach Mirosława Kalisty w 14 i 52 minucie wywieźli 3 punkty z ciężkiego terenu. Jeśli już mowa o Mirosławie Kaliście to warto dodać, że to aktualny król strzelców świętokrzyskiej IV ligi. Napastnik Łysicy ma na swoim koncie już 16 trafień, w tym dwa z rzutów karnych.
W pierwszym spotkaniu rozgrywanym 15 sierpnia 2018rokuna linii Bodzentyn - Klimontów lepsza okazała się Łysica która pokonała podopiecznych Jacka Kurantego 2:0 a autorem trafień był nie kto inny jak Mirosław Kalista.

Spotkanie 19 kolejki pomiędzy Klimontowianką PBI Klimontów a Łysicą Bodzentyn odbędzie się w niedziele 17 marca o godzinie 14:00 na stadionie LKS "Klimontowianka" Klimontów. Wszystkich kibiców już dziś gorąco zapraszamy.