Turniejowa karuzela żeńskiej Łysicy

Turniejowa karuzela żeńskiej Łysicy

Okres zimowy to czas przygotowań do nowego sezonu ale i czas w którym są rozgrywane rozmaite turnieje halowe. Jak co roku w tych rozgrywkach startuje nasza żeńska Łysica która w ostatnim czasie zaprezentowała się w dwóch kolejnych.Pierwszy z nich odbył się 15 grudnia w Skażysku Kamiennej i była to II edycja organizowana przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.
W zawodach wystartowało osiem drużyn Sparta Daleszyce -dwie drużyny, Hetmanki Włoszczowa, Łysica Bodzentyn, Czwórka Radom,KSP Kielce , KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Cicha Sława eSKa Skarżysko. Ekipy zostały podzielne na dwie grupy, w których rywalizowały systemem "każdy z każdym".

W pierwszym spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z drużyną gospodarzy i po zaciętym meczu ostatecznie musiała podzielić się punktami remisując 1:1W Kolejnym meczu również zaciętym lepsze okazały się zawodniczki Sparty Daleszyce które wygrały 2:1.
Trzecie spotkanie również nie ułożyło się po naszej myśli i w meczu z Kszo lepsze okazały się zawodniczki z Ostrowca które wygrały 1:0.
Podopiecznym Mirosława Rubinkiewicza pozostał mecz o miejsca 5-6 w którym na przeciw staneła ekipa Hetmanek Włoszczowa. Nasz zespół przegrał to spotkanie 6:0 i ostatecznie zajał 6 miejsce.
Turniej wygrała drużyna Sparty Daleszyce która w meczu finałowym pokonała Sportową Czwórkę Radom 1:0
Najniższy stopień podium przypadł drużynie KSP Kielce która pokonała Kszo Ostrowiec 1:0

Kolejnym turniejem w którym wystąpił nasz zespół był Turniej Grudniowy organizowany jak co roku w Kielcach pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej .
Spotkania kobiet były rozgrywane w Wojewódzkim Domu Kultury.


W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn z naszego Województwa. Miło nam poinformować że dwie pierwsze lokaty przypadły naszym drużynom.
W meczu Finałowym Łysica I pokonała Łysicę II 3:0
Bramki w tym spotkaniu zdobywały:
Karolina Zyguła, Zuzanan Szewczyk, i Magdalena Bazan
Tym samym po raz drugi z kolei turniej Grudniowy wygrał nasz zespół.
Zwycięski skład naszej drużyny :
Karolina Zyguła, Magdalena Bazan, Karina Kosiarska, Anna Kowalik, Zuzanna Szewczyk Dominika Michta
Skład zespołu który zajął drugą lokatę w turnieju:
Kamila Wzorek, Magdalena Błędzińska, Julia Ziomek, Anna Grudzień

Najlepszą zawodniczką turnieju została Magdalena Bazan zaś najlepszą snajperką turnieju Karolina Zyguła. Obie nasze zawodniczki w nagrodę obejrzą na Żywo mecz kwalifikacji do Mistrzostw Europy pomiędzy Polską a Izraelem który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.


 

Zdjęcia: Z. Biber Skarżysko24.pl
Echo Dnia


 

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości