Podsumowanie gier naszej młodzieży

W miniony weekend swoje spotkania rozegrały trzy nasze zespoły młodzieżowe. Tylko jednej z drużyn udało się zdobyć komplet punktów dwie pozostałe przegrały swoje spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym raportem na temat naszych najmłodszych adeptów i adeptek futbolu.

Drugiej porażki z rzędu doznali podopieczni Jarosława Szczurka którzy swoje mecze rozgrywają w ramach rozgrywek Świętokrzyskiej II Ligi Trampkarzy Starszych. Tym razem młodzi chłopcy musieli uznać wyższość zespołu z Buska Zdroju ulegając im aż 0:4. Po dziewięciu kolejkach nasza drużyna plasuje się na piątej pozycji z dorobkiem 8 punktów i jednym spotkaniem zaległym.
Bez punktów wróciły nasze adeptki futbolu które po ligową zdobycz udały się do Ostrowca Świętokrzyskiego gdzie zmierzyły się z miejscowym KSZO II. Po zaciętym spotkaniu górą okazali się gospodarze którzy po bramce Kacpra Faliszewskiego pokonali naszą drużynę 1:0. Wynik mógł być zgoła inny jednak nasza drużyna dwukrotnie obijała słupek i dwukrotnie nie potrafiła wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. Całej drużynie wraz z Trenerem Mirosławem Rubinkiewiczem należą się brawa za walkę o korzystny wynik do samego końca. Była to pierwsza porażka naszej drużyny w rozgrywkach Młodzików Młodszych.

W tych samych rozgrywkach i tej samej grupie nie zwalnia tempa pierwsza drużyna Łysicy która tym razem zaaplikowała walizkę goli drużynie Wodnika Styków pokonując ich na własnym stadionie aż 11:0 Prawdziwym nosem strzeleckim w tym pojedynku wykazali się Jakub Wojkowski a także Szymon Zegadło pierwszy zdobył pięć bramek drugi cztery. Po jednym trafieniu zanotowali także Igor Ponikowski oraz Dawid Szynkaruk. Podopieczni Tomasza Rzadkowskiego oraz Bogusława Dąbrowskiego po siedmiu kolejkach ligowych zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 13 punktów.
Zacięta rywalizacja trwa również o koronę Króla strzelców, liderem jest Szymon Zegadło który na swoim koncie zanotował już 14 bramek za nim pięć goli mniej plasuje się Jakub Wojkowski. Do rozegrania pozostało jeszcze kilka spotkań a my z przyjemnością będziemy dalej śledzić poczynania tej dwójki młodych graczy. Skrót z tego spotkania dostępny poniżej.