Żeńska drużyna Łysicy odnosi pierwsze zwycięstwo

Po raz pierwszy w dziejach Łysicy oprócz męskich zespołów które reprezentują nasz klub na arenie województwa na różnych szczeblach została zgłoszona żeńska drużyna którą prowadzi były zawodnik a zarazem wychowanek klubu Pan Mirosław Rubinkiewicz. Dziś nasze zawodniczki odniosły historyczne pierwsze zwycięstwo, na własnym stadionie pokonały one drużynę MKS-u Zdroju Busko 3:1.
Samo spotkanie mogło się podobać a nieliczni kibice którymi była grupa zawodników rezerw nagradzali brawami nasze koleżanki które dzielnie walczyły przez całe spotkanie. Nasza drużyna już w pierwszej połowie mogła zdobyć kilka bramek lecz nasza napastniczki na potęgę marnowały okazje które sobie wypracowywały.

Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła po dograniu ze skrzydła i była autorstwa Wiktorii Adamczyk... zawodniczki z Buska która tak niefortunnie wybijała piłkę że posłała ją do własnej bramki. Ta sama zawodniczka doprowadziła do remisu zdobywając wyrównującą bramkę w 14 minucie.
Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczne Mirosława Rubinkiewicza wyszły na prowadzenie a gola zdobyła Julia Puchała która wykorzystała bierność bramkarki z Buska.

Druga połowa spotkania wyglądała dość podobnie to nasze dziewczyny prowadziły grę i to one stwarzały sobie kolejne sytuacje podbramkowe, bardzo dobrze działało prawe skrzydło na którym popłoch siała Julia Gostomska,

Po jednym z takich rajdów i dośrodkowaniu w pole karne ręką zagrywa któraś z obrończyń przyjezdnych a swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotowała Julia Puchała.
Do końca meczu żeńska drużyna Łysicy stworzyła sobie jeszcze kila sytuacji podbramkowych, jednak żadnej nie udało się wykorzystać

Łysica Akamit Bodzentyn 3:1 MKS Busko Zdrój

1:0 Wiktoria Adamczyk (sam.) 5 minuta spotkania
1:1 Wiktoria Adamczyk 14 minuta spotkania
2:1 Julia Puchała 35 minuta spotkania
3:1 Julia Puchała 68 minuta spotkania

Łysica: Patrycja Linek — Anna Dyk (72 4Weronika Michta), Julia Puchała, Julia Gostomska, Anna Kowalik, Katarzyna Wzorek (64 Magdalena Piskulak), Aleksandra Kuś, Aleksandra Lodzińska (75 Klaudia Chrzęszczyk), Katarzyna Kolasa, Iga Telka, Dominika Michta (60 Wiktoria Michta).

MKS Zdrój: Marzena Gozdek — Karolina Bernat, Katarzyna Kwiecień, Aleksandra Kurzeja, Aleksandra Leszczyńska, Marta Pisarczyk, Patrycja Coś (41 Aleksandra Józefiak), Paulina Rzepecka, Beata Sok, Dominika Bomba, Wiktoria Adamczyk.

Sędziował: Pan Mariusz Kandyba