Zapowiedź 9. kolejki spotkań

Nadchodzącą już dziewiątą kolejkę spotkań rozpoczną derby Krakowa pomiędzy drużynami Garbarni a rezerwami Wisły.
Oba zespoły są na dwóch różnych biegunach. gospodarze po wygranej nad Sołą z pewnością będą chcieli podtrzymać pasje i wygrać kolejne spotkanie a co za tym idzie wygrzebać z dołu tabeli w którym w  tym momencie się znajdują. Goście po porażce z KSZO by myśleć dalej o pozostaniu w górze tabeli nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

Po srogim laniu jakie zebrali zawodnicy Partyzantu Radoszyce czeka ich starcie z będącą na fali drużyną MKS-u Trzebinia.
Goście wygrali dwa spotkania z rzędu i pną się w górę tabeli i z pewnością tą drogę będą chcieli dalej utrzymać.
Dobre starcie szykuje się w Kielcach gdzie do rezerw Korony przyjeżdża drużyna Hutnika Nowa Huta. Gospodarze by myśleć o wygrzebaniu się z tego doła w jakim się znajdują muszą to spotkanie wygrać i to bezapelacyjnie.

Piętnasta lokata w tabeli i zaledwie pięć punktów to z pewnością tragiczny bilans dla tego zespołu.

Spotkaniem z serii za "sześć" punktów będzie starcie w Tarnowie gdzie miejscowa Unia podejmie drużynę Łysicy.
Oba zespoły w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Pospolite jaskółki przegrały cztery ostatnie spotkania z rzędu a  w ostatnim zebrały lanie od nowego lidera jakim jest Poroniec Poronin. Bodzentynianie natomiast z ostatnich czterech przegrały raz dwa razy remisowali i raz odnieśli zwycięstwo co na zespół z taką kadrą jest słabym wynikiem.

Prawdziwym hitem będzie jednak starcie w Ostrowcu gdzie przyjeżdża lider drużyna Porońca. Oba zespoły w tym sezonie spisują się znakomicie dzięki czemu Poronin lideruje a Ostrowczanie są na czwartym miejscu.

Po porażce przed własną publicznością z Garbarnią Kraków drużna Soły Oświęcim na kolejne spotkanie uda się do Andrychowa gdzie zmierzy się z miejscowym Beskidem. gospodarze po wygranej w Małogoszczy wygrzebali się ze strefy spadkowej i z pewnością zrobią wszystko aby znów tam się nie znaleźć. To tyle o spotkaniach sobotnich pora na te niedzielne. Pierwszym będzie starcie w Skarżysku, gdzie miejscowy Granat podejmie drużynę Popradu Muszyna. Po dzisiejszej porażce były już lider będzie musiał pomyśleć jak odblokować swoje działa które w ostatnich spotkaniach bardzo szwankowały, Muszynianie natomiast po dobrym początku sezonu obniżyli loty czego efektem jest ostatnia porażka aż 4:0 z Wisłą Sandomierz.

Na trudny teren do trudnego rywala udaje się Wierna Małogoszcz która o ligowe punkty powalczy w Woli Rzędźińskiej.
Sytuacja podopiecznych Mariusza Lnianego jest beznadziejna, drużyna zajmuje ostatnie miejscew  tabeli i by myśleć o utrzymaniu nie może pozwolić sobie już na stratę punktów.

Spotkaniem kończącym ligową kolejkę będzie starcie w Sandomierzu gdzie miejscowa Wisła podejmie Czarnych Połaniec.