Zapowiedź 16. kolejki spotkań

Przed nami 16. kolejka ligowa spotkań o mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej. Ligowe zmagania rozpoczniemy meczem który odbędzie się o godzinie 12:00 a drużynami które staną na przeciw siebie będą zespoły Czarnych Połaniec oraz rezerw krakowskiej Wisły.
Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwi punkt i kwestia tego jakie miejsce zajmią na koniec rundy jesiennej jest nadal sprawą otwartą. Podobnie ma się sytuacja w Bodzentynie gdzie miejscowa Łysica uda się do Małogoszcza gdzie zmierzy się z tamtejsza Wierną. Drużyna gospodarzy chyba jako jedyna ma patent na zespół z serca gór świętokrzyskich z którym wygrała aż pięciokrotnie w ostatnich ośmiu spotkaniach zanotowała trzy remisy i ani razu nie zeszła z boiska pokonana. Obecna runda pokazuje jednak że to bodzentynianie są faworytem tego meczu a jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już jutro.
Ciekawie zapowiada się starcie w Muszynie gdzie miejscowy Poprad podejmie czwartą w tabeli drużynę Porońca Poronin. Gospodarze z ostatnich siedmiu spotkań zremisowali aż pięć wygrali jedno i raz doznali porażki.
Z punktu widzenia tabeli dla miejscowych będzie to starcie z cyklu tych za "sześć" punktów.
Z Muszyny przenosimy się do Krakowa gdzie o punkty powalczą drużyny Soły Oświęcim i Hutnika Nowa Huta. Goście mają pierwszą szansę dogonienia drugiego w tabeli Granatu który z kolei o punkty bić się będzie w Sandomierzu z miejscową Wisłą.
Bardzo ważne zawody odbędą się w Trzebini gdzie po punkty uda się andrychowski Beskid. Oba zespoły są zagrożone spadkiem, w gorszej sytuacji są gospodarze którzy przegrali ostatnie sześć spotkań i na dwie kolejki przed końcem zajmują trzecie miejsce od końca. Ten kto wygra będzie mógł odetchnąć w przerwie zimowej.
Z tego założenia pewnie wychodzą też w Woli Rzędzińskiej gdzie miejscowa Wolania stanie w szranki z krakowską Garbarnią. Goście po słabym początku sezonu wreszcie powrócili na właściwe tory i aktualnie plasują się na dobrej siódmej pozycji. Porażka gospodarzy prawodopodobnie zepchnie ich do strefy spadkowej.
Ciężka przeprawa czeka Radoszycki Partyzant do którego przyjeżdża piąty w tabeli zespół KSZO 1929.
Podopieczni Rafała Lasockiego nadal mają szansę na włączenie się do drużyn aspirujących o miano tej najlepszej. By tak się stało muszą ostatnie dwa spotkania wygrać i liczyć na to że pierwsza czwórka pogubi gdzieś punkty.
Spotkaniem kończącym tą kolejkę ligową będzie starcie w Kielcach gdzie na przeciw siebie staną drużyny Korony II Kielce i Unii Tarnów. Gospodarze jak i goście start ligowy mogą uznać do nieudanych, jednak druga połowa rundy pokazała że te dwie ekipy są na fali wznoszącej dlatego też wynik jaki zapadnie jest sprawą otwartą.