Zapowiedź 13. kolejki spotkań

Przed nami trzynasta kolejka spotkań ligowych o mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej. Większość spotkań odbędzie się w sobotę a pierwszym meczem jaki się odbędzie będzie starcie pomiędzy Krakowską Garbanią a Czarnymi Połaniec.

"Brązowi" przed tygodniem bezsbramkwo zremisowali w Muszynie z tamtejszym Popradem zaś Czarni ulegli w meczu derbowym z KSZO. Gospodarze tego spotkania jak dotąd spisują się w kratkę i dalej są zagrożeni jeśli chodzi o strefę spadkową.

Kolejnym pojedynkiem jaki zostanie rozegrany będzie mecz w Skarżysku gdzie miejscowy Granat podejmie drużynę Wolani. Goście w minionej kolejce przegrali przed własną publicznością z liderem rozgrywek Sandomierską Wisłą, gospodarze natomiast wywieźli komplet punktów z Trzebini i to oni w tym spotkaniu są faworytem.

Bardzo ważny sprawdzian czeka drużynę z Małogoszczy która po ligowe punkty uda się do Kielc gdzie w meczu derbowym zmierzy się z rezerwami Kieleckiej Korony. Po dwóch dobrych spotkaniach jakie rozegrali Małogoszczanie czeka na nich trudna potyczka ponieważ podopieczni Sławomira Grzesika będą mogli liczyć na zawodników z pierwszego zespołu jak to miało miejsce dotychczas.

Ciekawe starcie obejrzą kibice w Krakowie gdzie miejscowe rezerwy Wisły podejmą drużynę Porońca Poronin w których... na codzień swoje spotkania rozgrywa legenda krakowskiej druzyny Maciej Żurawski. Podopieczni Marcina Manelskiego by myśleć o wyprzedzeniu sandomierzan nie mogą pozwolić sobie na żadną stratę punktów i liczyć że to właśnie podopieczni Tadeusza Krawca stracą je w starciu z Partyzantem.

Bardzo ważny mecz ze względu na tabelę odbędzie się w Tarnowie gdzie miejscowa Unia zmierzy się z drużyną MKS-u Trzebinia Siersza. Po ostatnim niezłym lecz przegranym spotkaniu w Krakowie pospolite "jaskółki" liczą że wreszcie zgarną upragnione punkty z zespołem któy jest w ich zasięgu.

Również w Ostrowcu zapowiada się ciekawe widowisko gdzie podopieczni Rafała Lasockiego podejmą drużynę Hutnika Nowa Huta.Oba zespoły w miniony weekend wygrały swoje spotkania i w obecnym sezonie prezentują podobny poziom i styl, tak więc ciężko wskazać faworyta tego meczu.

Po porażce w Bodzentynie na punkty liczą w Andrychowie gdzie przyjeźdża zespół z Muszyny. Obie ekipy w tabeli dzieli punkt i zespół który w tym pojedynku dozna porażki spadnie w strefę spadkową.
Ciężkie zadanie czeka podopiecznych Arkadiusza Bilskiego, zespół Łysicy bo o nim mowa uda się do Oświęcimia gdzie zmierzy się z tamtejszą Sołą.
Po porażce w Poroninie cały klub jak i kibice będą chcieli powrócić na właściwe tory i zagarnąc trzy punkty w tym starciu.

Meczem kończącym 13.kolejkę będzie starcie niedzielne pomiędzy liderem rozgrywek Wisłą Sandomierz a Partyzantem Radoszyce. Oba zespoły w obecnych rozgrywkach walczą o zupełnie inne cele, Wisła o awans a podopieczni Waldemara Szpiegi o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.