Z Moravią po raz 5

Rzadko się zdarza że w rozgrywkach ligowych nasz zespól mierzy się z drużyną z którą rozegrał tak mało spotkań. Tak jest w przypadku drużyny z Morawicy z którą spotkamy się dopiero 5 raz  w historii.

Klub Sportowy Moravia Morawica został założony w 2002 roku. Pierwsze trzy sezony występował w rozgrywkach A-klasy w których za każdym razem zaliczał się do czołówki.

Pierwszy awans w historii klubu drużyna z Morawicy uzyskała w sezonie 2004/2005 kiedy to z 54 punktami na koncie wygrała rozgrywki w swojej grupie. Od tego momentu aż przez 11 sezonów drużyna biało-niebieskich występowała w rozgrywkach ligi Okręgowej. Kolejny awans tym razem o szczebel wyżej przyszedł w sezonie 2015/16 kiedy to ponownie wygrywając ligę zespół Moravii zameldował się w czwartej lidze.

Na tym szczeblu rozgrywek nasze zespoły spotkały się po raz pierwszy, wówczas w pierwszym meczu rozgrywanym w  Morawicy padł wynik 1:1. bramkę dla naszego zespołu zdobył Szymon Michta.
W spotkaniu rewanżowym lepsi byli bodzentynianie którzy po trafieniach Dariusza Anduły oraz Mariusza Jarosa  wygrali 2:0.
W kolejnym sezonie 2017/2018 obie ekipy ponownie skrzyżowały rękawice. W Bodzentynie lepsza była Łysica wygrywając 3:2
(Hat-trick Mirosława Kalisty), zaś w Morawicy wygrali gospodarze pokonując nasz zespół po zaciętym spotkaniu 4:3
W najbliższą sobotę o godzinie 15:00 starcie numer 5 kto tym razem zainkasuje trzy punkty? a może padnie remis? dowiemy się już w nadchodzący weekend.

Łysica - Moravia Bilans Spotkań
Sezon 2016/2017 Łysica Bodzentyn 2:0 Moravia Morawica