Podsumowanie piątej kolejki spotkań

Za nami kolejne środowe granie a mianowicie 5. kolejka o Mistrzostwo III - ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej.
Co ciekawego się w niej wydarzyło ano działo się sporo przegrał lider wygrała ostatnia drużyna w tabeli ale po kolei.
Na pierwszy ogień szlagier tej kolejki czyli starcie w Skarżysku gdzie miejscowy Granat podejmował Sołę Oświęcim.

Mistrz i wicemistrz z poprzedniego stworzyli widowisko godne rangi tego spotkania a kluczowa okazała się akcja z 64 minuty kiedy to po stałym fragmencie gry gola zdobył Gębura co w konsekwencji dało trzy punkty Skarżyszczanom i fotel lidera.  Więcej na temat spotkania wywiady galeria zdjęć oraz opis całego spotkania znajdziecie państwo >>>TUTAJ<<<

Również pierwszej porażki doznał dotychczasowy lider z Krakowa który przegrał 2:0 w Sandomierzu z tamtejszą Wisłą.
Wynik już w 7 minucie spotkania otworzył Piątkowski który strzałem z 16 - go metra pokonał Bieszczada. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Tadeusza Krawca awansowali na siódmą pozycję w tabeli ze stratą 3 punktów do czwartej w tabeli Soły.
Więcej na temat spotkania w Sandomierzu >>>TUTAJ<<<

Trzecie spotkanie z rzędu wygrało Ostrowieckie Kszo które w czwartym meczu przed własną publicznością pokonało Garbarnię Kraków 2:1.

Pomimo że to goście obieli prowadzenie to gospodarze w samej końcówce wyrwali trzy punkt dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Więcej na temat spotkania >>>TUTAJ<<< pomeczowe wypowiedzi >>>TUTAJ<<< a galeria zdjęć dostępna dla państwa jest >>>TUTAJ<<<

Drugie zwycięstwo pod rząd odnotowali zawodnicy Wolani którzy przed własną publicznością pokonali drużynę Popradu Muszyna dwa trafienia kibice obejrzeli tuż przed przerwą najpierw dla gości w 30 minucie bramkę zdobył Zachariasz, do wyrównania doprowadził pięć minut przed końcem pierwszej połowy Biały dla którego była to już czwarta bramka w tym sezonie.
Gola na wagę trzech punktów zdobył w 51 minucie spotkania Ślęzak.
Relacja ze spotkania Wolania - Poprad dostępna pod tym >>>LINKIEM<<<

W starciu Beniaminków do jakiego doszło w Trzebini lepszy okazał się ten z województwa Świętokrzyskiego. czarni Połaniec bo o nich mowa wreszcie wygrali na wyjeździe

Goście zdobywając dwie bramki do przerwie praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 77 minucie Kalinowski. Relacja ze spotkania w Trzebini dostępna >>>TUTAJ<<< galeria zdjęć >>>TU<<<

Cenne punkt zdobyła Małogoska Wierna która przed własną publicznością podejmowała drużynę Hutnika Nowa Huta Kraków.

Przewaga gości w tym spotkaniu była bezapelacyjna co Krakowianie udokumentowali bramką w 63 minucie spotkania. Wyrównał z karnego dziewięć minut później Kalinowski.

Skrót z tego spotkania prezentujemy państwu poniżej natomiast relacja tekstowa dostępna >>>TUTAJ<<<

Nie tylko Wierna zapunktowała również Beskid Andrychów który wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie.
Andrychowianie po bardzo dobrym spotkaniu w swoim wykonaniu wywieźli z Tarnowa trzy oczka.

Osłabione absencją aż pięciu zawodników Tarnowskie Unii po ambitnej walce nie sprostały przyjezdnym.
Warto także podkreślić, że średnia wieku piłkarzy, którzy dziś na boisku bronili barw „Jaskółek” wyniosła 20 lat.

Skrót z tego spotkania prezentujemy poniżej natomiast relacja  oraz zdjęcia dostępne są >>>TUTAJ<<<

Ostatnim spotkaniem kończącym piąta ligową kolejkę było starcie rezerw kieleckiej Korony z drużyną Porońca Poronin.
Osłabieni absencją  zawodników z pierwszej drużyny rezerwy nie sprostały dobrze grającym gościom czego efektem była porażka 1:3.
Gracze trenera Marcina Manelskiego już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. O rajd prawą flanką pokusił się Folwarski. Pomocnik zagrał piłkę w pole karne na krótki słupek, gdzie czekał już Gadzina. Napastnik skierował technicznym uderzeniem piłkę do bramki rywali. Więcej na temat tego co działo się w Kielcach przeczytacie państwo >>>TUTAJ<<<