Plan przygotowań do nowego sezonu

Ledwie zakończył się sezon w IV lidze Świętokrzyskiej a na horyzoncie bo już za lekko ponad miesiąc startuje nowy. W nadchodzącym sezonie 2021/2022 ujrzymy 18 ekip które łącznie rozegrają 34 spotkania
Rozgrywki ligowe na tym szczeblu rozgrywek wystartują w dniach 14-15 sierpnia.

Już za nieco ponad miesiąc powrócą rozgrywki ligowe na stadion przy ulicy Wolności 4. W nadchodzącym sezonie na poziomie IV ligi do startu przystąpi 18 ekip czyli dwie mniej niż w sezonie 2020/2021. Drużynami które będą tworzyć ten poziom rozgrywkowy w naszym województwie  w sezonie 2021/2022 są:

IV Liga Świętokrzyska Sezon 2021/2022
1. Korona II Kielce
2. Moravia Morawica
3. Orlicz Suchedniów
4. Spartakus Daleszyce
5. GKS Nowiny
6. Granat Skarżysko Kamienna
7. AKS 1947 Busko Zdrój
8. Alit Ożarów
9. GKS Rudki
10. Wierna Małogoszcz
11. Star Starachowice
12. Nida Pińczów
13. Łysica Bodzentyn
14. Neptun Końskie
15. Pogoń Staszów
16. Lubrzanka Kajetanów
17. Sparta Kazimierza Wielka
18. Klimontowianka Klimontów

Krótki czas pomiędzy sezonami sprawił ze świętokrzyskie drużyny na odpoczynek nie będą miały zbyt dużo czasu.
Podopieczni Marka Pastuszki w klubie stawić się mają w dniu 16 lipca w piątek na spotkaniu organizacyjnym dzień później odbędą już swój pierwszy trening podczas którego zostanie rozegrana gra wewnętrzna i na której z pewnością ujrzymy nowe twarze.

W pierwszym tygodniu swojej pracy zawodnicy odbędą łącznie pięć jednostek treningowych. W tym jednym miesiącu przygotowań klub na ten moment ma zaplanowane cztery sparingi w których zmierzy się z drużynami: Lubrzanki Kajetanów, Kamiennej Brody, Arki Pawłów oraz OKS-u Opatów.
Pierwszy sparing zaplanowany został na 28 lipca zaś ostatnią grę kontrolą Łysica rozegra 7 sierpnia czyli tydzień przed planowanym startem rozgrywek. Co do zmian kadrowych to na ten moment jeszcze żadne konkrety nie zostały ustalone o ewentualnych roszadach będziemy informować państwa na bieżąco