Mirosław Kalista odchodzi z Łysicy

Mirosław Kalista od rundy wiosennej nie będzie reprezentował barw bodzentyńskiej Łysicy. Wychowanek Juventy a zarazem najlepszy strzelec Łysicy odchodzi do zespołu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

W latach 2009-12 grał w drużynie seniorskiej Juventy, skąd trafił do naszego zespołu. Jego udane występy nie umknęły mocniejszym zespołom, co zaowocowało transferem do II-ligowej wówczas Wisły Płock. Niestety, w Płocku nie przebił się i Wisła, która w międzyczasie awansowała do I ligi, oddała go z powrotem do Bodzentyna, gdzie spędził ostatnie dwa i pół roku.
Co ciekawe, w przerwie zimowej sezonu 2011/12 „Kali” był bliski przejścia do Jagiellonii Białystok, jednak w międzyczasie w klubie z Podlasia doszło do zmiany trenera – Czesława Michniewicza zastąpił Tomasz Hajto i z transferu nic nie wyszło. Kalista był także sprawdzany w wielu innych klubach – m.in. Koronie Kielce, Widzewie, Ruchu Chorzów, lecz i tych zespołów ostatecznie nie zasilił. Jednak na trzecioligowych boiskach to już zawodnik o ugruntowanej pozycji, gwarantujący przynajmniej kilka trafień w sezonie – w rundzie jesiennej zdobył dla nas osiem bramek, w poprzednim jedenaście, a w swoim najlepszym 2011/12 – aż czternaście. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Mirkowi za godne reprezentowanie naszego zespołu i życzymy wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w nowym już klubie.