Krótkie podsumowanie sezonu

Za nami koniec rozgrywek na trzecioligowych boiskach, mistrzem został Granat który zagra w barażach o drugą ligę, wicemistrzem beniaminek tych rozgrywek Soła Oświęcim natomiast najniższy stopień podium przypadł zawodnikom Hutnika Nowa Huta Kraków. Nasz zespół pomimo zdobytego mistrzostwa na jesieni nie zdołał utrzymać tej lokaty i w ostateczności uplasował się na dobrym piątym miejscu. Rzutem na taśmę wyminęła nas Wisła Sandomierz która z 56 punktami uplasowała się na czwartej pozycji. Z trzeciej ligi spadły zespoły Nidy Pińczów, BKS-u Bochnia, Górnika Libiąż Porońca Poronin. W nowym sezonie w ich miejsce będziemy oglądać zespoły Czarnych Połaniec, Partyzanta Radoszyce, Wolan Woli Rzędzińskiej a także MKS-u Trzebinia.
Z drugiej ligi natomiast spadły Garbarnia Kraków oraz Limanovia Limanowa więc także i te zespoły ujrzymy na trzecioligowych boiskach.
Sam sezon dla naszego zespołu można zaliczyć średnio udanych na jesieni pierwsze miejsce na wiosnę natomiast ledwie 17 punktów i trzynasta lokata w konsekwencji dało to wspomniane piąte miejsce na co złożyło się 15 zwycięstw 9 remisów oraz 10 porażek a stosunek bramek wyniósł 53-30.
Najwyższe zwycięstwo jakie zanotował nasz zespół to z pewnością pokonanie rezerw kieleckiej korony na jesieni 6:2, najdotkliwszą porażką okazało się starcie z Granatem Skarżysko Kamienna w którym nasza drużyna poległa aż 5:1.
Na własnym stadionie podopieczni Tomasza Dymanowskiego wygrali ośmiokrotnie, czterokrotnie zremisowali oraz pięć razy schodzili z boiska pokonani. W spotkaniach wyjazdowych natomiast Łysica Akamit siedmiokrotnie wygrywała pięć razy remisowała i również tyle samo spotkań przegrała.

Najwięcej bramek w naszym zespole w całym sezonie zdobył Krystian Płusa który zanotował dziewięć trafień, jedno mniej zaliczył Dariusz Anduła, siedem goli dołożył również Damian Gardynik pięć oczek zanotował Mirosław Kalista.

Najwięcej minut na boisku w tym sezonie spędzili:
Dariusz Kozubek 2937 minut
Tomasz Dymanowski 2790 minut
Krystian Płusa 2674 minut
Łukasz Szymoniak 2599 minut
Piotr Pawłowski 2593 minut
Krzysztof Trela 2315 minut
_______________________________________
Jeśli chodzi o kary to najwięcej żółtych kartek w zespole z Bodzentyna zanotowali Damian Gardynik oraz Krystian Płusa którzy byli ukarani żółtym kartonikami dziewięciokrotnie, o jedną mniej złapał Mirosław Kalista, po siedem kartek na swoim koncie zebrali Paweł Kiełbasa, Radosław Kardas, Łukasz Szymoniak, dwaj ostatni mają również na swoim koncie po jednej bezpośredniej czerwonej kartce a także po jednej w wyniku dwóch żółtych.

Naszej drużynie pozostał jeszcze do rozegrania finał okręgowego pucharu Polski w którym 21 czerwca zmierzą się z Granatem Skarżysko Kamienna. Początek o godzinie 17:00 na stadionie Orlicza w Suchedniowie.