Granat - Łysica zapowiedź nadchodzących derbów

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 na Rejowie w Skarżysku miejscowy zespół Granatu podejmie podopiecznych Piotra Dejworka. Nie ma sensu przytaczać wszystkich starć pomiędzy tymi zespołami bo było ich sporo przytoczę ostatnie trzy w pierwszym drużyna Granatu krocząc po mistrzostwo ligi w sezonie 2013/2014 rozbiła Łysicę w Skarżysku 5:1.
Bodzentynianie zrewanżowali się podopiecznym Ireneusza Pietrzykowskiego z nawiązką w finale Okręgowego Pucharu Polski, wówczas na stadionie Orlicza w Suchedniowie nasz zespół wygrał 5:0. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami w Bodzentynie zakończyło się tradycyjnie bezbramkowym remisem. Obu zespołom pomimo kilku wyśmienitych okazji nie udało się skierować piłki do bramki. W obecnym sezonie ekipa ze Skarżyska spisuje się poniżej oczekiwań, skarżyszczanie przegrali cztery ostatnie spotkania w tym trzy ligowe nie mniej jednak Granat to wciąż "marka" a na własnym stadionie jest w stanie ograć każdego, dlatego też nasza drużyna łatwego spotkania spodziewać się nie może.

Gospodarze tego meczu po 24 kolejkach plasują się nadal w czubie tabeli (czwarta pozycja) z dorobkiem 44 punktów na co złożyło się trzynaście zwycięstw pięć remisów oraz sześć porażek. Nasz zespół jak do tej pory spisuje się dobrze z siedmiu ostatnich spotkań przegrał dwa, tyle samo zremisował i odniósł trzy zwycięstwa co w konsekwencji po 24 kolejkach skutkuje ósmą lokatą z 35 punktami na koncie. W zespole Granatu w tym spotkaniu z pewnością nie zagrają Mateusz Fryc, Damian Chrzanowski, Ewgeni Ignatow którzy leczą kontuzje a także Adam Imiela który pauzuje za kartki, w łysicy natomiast na boisku nie zobaczymy Patryka Kalisty który podobnie jak Imiela nie zagra z powodu kartek.

Podopieczni Piotra Dejworka do spotkania z Granatem odbędą tylko jeden trening a to ze względu na częstotliwość rozgrywania spotkań w ostatnim czasie. Nasza drużyna w przeciągu dwóch tygodni rozegrała ich aż pięć co na tą klasę rozgrywkową jest dużym natężeniem.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich sympatyków obydwu drużyn.