Brąz na Ogólnopolskim turnieju w Grodzisku Mazowieckim

Kolejny udany występ zaliczyła nasza żeńska Łysica która w minioną niedzielę wzięła udział w turnieju "Mazovia Cup" O Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Grodziska Mazowieckiego. Oprócz naszych zawodniczek na turniej stawiły się takie zespoły jak KS Raszyn na co dzień występujący w pierwszej lidze, KS Teresin II liga, Ząbkovia Ząbki II liga, Mazovia Grodzisk mazowiecki III liga oraz OKS Otwock III liga. Zespoły Mazovii oraz Ząbkovii wystawiły po dwie drużyny a sam turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym.
Do faworytów turnieju z pewnością można było przed samym jego rozpoczęciem zaliczyć drużynę z Raszyna a także dwie ekipy drugoligowe w tym z pewnością zespół Ząbkovii który przecież tydzień temu pewnie wygrał turniej w Otwocku.
reszta zespołów miała się bić o miejsca 4-8.

Turniej otworzył pojedynek Mazovii I z KS Teresin który wygrała drużyna drugoligowca 1:2, podopieczne Mirosława Rubinkiewicza swoje spotkanie rozgrywały jako czwarte a w pierwszym starciu zmierzył się z drugą drużyną Ząbkovii.
Po golach Karoliny Zyguły i Julki Puchały nasz team wygrał 2:0.
Po tym spotkaniu na boisku pojawiły się drużyny z Otwocka oraz gospodarzy zaś samo spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Łysica swoje kolejne spotkanie rozgrywała 30 minut później a przeciwnikiem była drużyna z Raszyna.

Nasze zawodniczki na tle pierwszoligowca zaprezentowały się bardzo dobrze i mało brakło a sprawiły by niespodziankę i pokonały faworyzowaną drużynę z zaplecza ekstraklasy, ostatecznie po zaciętym spotkaniu obie drużyny podzieliły się punktami. Po dwóch seriach spotkań w klasyfikacji ogólnej nasz zespól z czterema punktami plasował się na trzeciej pozycji tuż za KS Teresinem oraz drużyną z Ząbek.
Następny mecz to starcie z drugoligowcem z Teresina. Spotkanie mogło zacząć się dla nas z wysokiego C jednak dogodnej okazji nie wykorzystała Puchała której próba lobu okazała się niecelna, kilka minut później doskonałej okazji nie wykorzystała Zyguła. Gdy wydawało się że i tym razem padnie remis dwa głupie błędy zaowocowały tym że nasz zespół doznał pierwszej porażki w turnieju. Na szczęście przed naszym zespołem były jeszcze cztery spotkania a co lepiej w kolejnym meczu również pierwszej porażki doznał pierwszy zespół Ząbkovii który uległ 1:0 zespołowi z Raszyna.
Po tym spotkaniu ponownie na parkiecie ujrzeliśmy nasz zespół który zmierzył się z gospodarzem turnieju. Nasze piłkarki chyba jeszcze rozpamiętywały wcześniejszą porażkę bo zagrały najsłabszy mecz jaki do tej pory obejrzałem i przegrały zasłużenie. Po czterech seriach gier tabela prezentowała się następująco:

1. KS Teresin 12 punktów
2. KS Raszyn 11 punktów
3.Ząbkovia I Ząbki 6 punktów
4. Mazovia II 5 punktów
5.Mazovia I 5 punktów
6.Łysica 4 punkty
7. OKS Otwock 3 punkty
8. Ząbkovia II Ząbki 0 punktów

Stało się jasne że Łysica by myśleć o miejscu na podium musiała wygrać trzy pozostałe spotkania. Los sprzyjał naszemu zespołowi bo ponownie pierwszy zespół Ząbkovii stracił punkty tym razem uległ on ekipie z Teresina 1:0. Nasza drużyna swoje spotkanie rozgrywała zaraz po tym meczu a na przeciw stanął pierwszy zespół z Grodziska Mazowieckiego. Początek starcia wyglądał dobrze a nasz zespół szybko narzucił swój styl gry czego efektem były dwie bramki jedna Karoliny Zyguły druga Julki Puchały, swoje okazje miały również Julia Gostomska oraz Dominika Michta jednak w obu przypadkach górą była bramkarka Mazovii

Po tym spotkaniu walka o trzecie miejsce rozpoczęła się na dobre ponieważ swoje spotkanie wygrała Ząbkovia która pokonała Mazovie II 1:3 przez co by myśleć o podium musiała tylko zremisować z Łysicą oraz nie przegrać w ostatnim spotkaniu. Bodzentynianki natomiast musiały to spotkanie wygrać oraz zwyciężyć w ostatnim meczu z OKS-em Otwock.

Lepiej w mecz weszła drużyna drugoligowca która od początku wysokim pressingiem zmusiła nasz zespół do obrony, podopieczne Mirosława Rubinkiewicza ustawiły się na grę z kontry co dwukrotnie przyniosło dobre okazje jednak i tym razem górą była bramkarka przeciwniczek. Na 6 minut przed końcem na indywidualny rajd zdecydowała się Zyguła, minęła 3 zawodniczki i wpakowała piłkę do bramki obok interweniującej golkiperki Ząbkovii. Od tego momentu jeszcze większą przewagę uzyskał zespół drugoligowca który zepchnął nasz zespół do defensywy, nasze zawodniczki broniły się jak tylko mogły między innymi z pustej bramki piłkę wybijała Puchała a sytuacje sam na sam wybroniła Wrzesień raz z pomocą przyszedł słupek a raz poprzeczka. Po końcowej syrenie radości nie było końca choć tak naprawdę do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz to pokonanie ekipy z drugiej ligi było naprawdę wielkim wyczynem.

W ostatnim spotkaniu Łysica zmierzyła się z Otwockiem który wcale nie zamierzał ułatwić naszej drużynie sięgnięcia po brązowe medale. Pierwsze siedem minut to zacięta walka w której to drużyna z III ligi Mazowieckiej miała lepsze okazje do zdobycia gola. W 9 minucie gry z kontrą wyszła nasza drużyna po której gola zdobyła Zyguła, chwilę później na 2:0 podwyższyła Puchała co w konsekwencji dało naszej drużynie najniższe miejsce na podium. Indywidualną nagrodę zdobyła Karolina Zyguła która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

O złoto powalczyły drużyny KS Teresin Z KS Raszyn które w wyniku bezpośrednim zanotowały remis 1:1 co dawało pierwsze miejsce drużynie drugoligowca. Cieszy kolejny udany występ naszej drużyny dla której turniej w Grodzisku Mazowieckim był kolejnym etapem przygotowań do sezonu. Już za tydzień pierwszy sparing w którym Łysica zmierzy się z pierwszoligową Czwórką Radom.

Wyniki spotkań naszej drużyny:
Łysica Bodzentyn 2:0 Ząbkovia II Ząbki
Łysica Bodzentyn 0:0 KS Raszyn