Zapowiedź nadchodzących spotkań

Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana trzydziesta kolejka spotkań ligowych o mistrzostwo III ligi Małopolsko Świętokrzyskiej. Wiemy już na pewno że nie wszystkie spotkania ligowe się odbędą. powodem tego jest bardzo zła pogoda która od kilku dni panuje w naszym kraju. Na pewno nie odbędą się starcia pomiędzy Popradem Muszyna a Kszo 1929 Ostrowiec Świętokrzyski a także Beskidu Andrychów z Wisłą Sandomierz. Najciekawszym spotkaniem będzie bez wątpienia starcie sobotnie pomiędzy rezerwami Wisły Kraków a naszym zespołem oba zespoły mają po tyle samo punktów. Na jesieni w Bodzentynie lepsza była Łysica która pokonała Krakowian 2:1. Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobywali  Piotr Pawłowski oraz Mirosław Kalista. Nasz zespół w dwóch ostatnich spotkaniach zanotował dwie porażki a od pięciu spotkań nie odniósł zwycięstwa, na domiar złego do Myślenic nie pojadą trzej podstawowi zawodnicy za kartki wypadli Tomasz Ciesielski, Damian Gardynik oraz Łukasz Szymoniak. W zupełnie innej sytuacji jest drużyna rezerw Wisły. Krakowianie w obecnej rundzie nie przegrali jeszcze żadnego spotkania a w ostatnich pięciu zdobyli dziewięć punktów co przed konfrontacją z podopiecznymi Tomasza Dymanowskiego stawia ich w roli faworyta.

W niedzielnych spotkaniach również nie powinno zabraknąć emocji. Najciekawszym starciem bez wątpienia pojedynek pierwszego w tabeli Granatu Skarżysko Kamienna z Piątym Hutnikiem Nowa Huta Kraków. Skarżyszczanie w poprzedniej kolejce pauzowali z powodu walkowera za spotkanie z Przebojem Wolbrom, natomiast goście z Krakowa po bardzo dobrym spotkaniu zremisowali z Wisłą II 3:3
W rundzie jesiennej w Krakowie oba zespoły podzieliły się punktami

Innym ciekawym spotkaniem będzie starcie Porońca Poronin z wiceliderem rozgrywek Sołą Oświęcim. Oba zespoły w obecnym sezonie walczą o zupełnie inne cele. Oświęcimianie by dalej myśleć o dogonieniu lidera ze Skarżyska muszą to spotkanie po prostu wygrać i liczyć na potknięcie Granatu w spotkaniu z Hutnikiem. Jak trudne czeka ich zadanie może pokazać stracie tych zespołów z jesieni kiedy to też faworyzowana Soła przegrała z kretesem przed własną publicznością aż 0:4 skrót tamtego spotkania poniżej:

Po dobrym spotkaniu w Tarnowie na kolejne punkty liczy Wierna Małogoszcz która przed własną publicznością podejmie drużynę Dalinu Myślenice która w minionej kolejce podzieliła się punktami z Beskidem Andrychów.
Jesienią w Myślenicach oba zespoły podzieliły się punktami remisując 0:0

Również z nadzieją na punkty patrzą w Pińczowie gdzie miejscowa Nida podejmie w Działoszycach rezerwy Kieleckiej Korony. w ostatnim pojedynku pomiędzy tymi zespołami padł wynik 4:2 dla Koroniarzy jak będzie teraz przekonamy się w niedzielę.
Spotkaniem kończącym trzydziestą kolejkę ligową będzie starcie Górnika Libiąż z Unią Tarnów. oba zespoły w ostatniej kolejce ligowej przegrały swoje spotkania. W ubiegły roku na jesieni lepsze okazały się jaskółki które na własnym stadionie pokonali gości z Libiąża 2:0 skrót spotkania poniżej:

W tej kolejce pauzować będzie BKS Bochnia któremu przyznano walkower za spotkanie z Przebojem Wolbrom.