Zapowiedź 2.kolejki spotkań

Już w najbliższą środę zostanie rozegrana 2. kolejka spotkań ligowych o Mistrzostwo III ligi Małopolsko Świętokrzyskiej. Najciekawszymi starciami tej kolejki bez wątpienia będą spotkania pomiędzy Kszo 1929 Ostrowiec Świętokrzyski a Granatem Skarżysko Kamienna oraz Łysicą Akamit Bodzentyn która podejmie ekipę z Nowej Huty. Podopieczni Rafała Lasockiego po remisie w Sandomierzu z pewnością przed własną publicznością będą chcieli ugrać pełną pulę Na to samo liczą Skarżyszczanie którzy w pierwszej kolejce pokonali przed własną publicznością Unię Tarnów 1:0

W Bodzentynie natomiast staną na przeciw siebie dwie ekipy które w pierwszej kolejce nie straciły punktów Krakowianie zremisowali z Porońcem a Łysica ograła Czarnych Połaniec. Jak zacięte są spotkania pomiędzy tymi zespołami mogliście się państwo przekonać w poprzednim sezonie gdzie w Krakowie padł remis natomiast w Bodzentynie lepszy okazał się Hutnik. Oba zespoły spotkały się do tej pory czterokrotnie
Co ciekawe Hutnik nigdy nie wygrał z Łysicą na własnym stadionie zaś Łysica nigdy nie ograła Hutnika przed własną publicznością. Bilans starć to dwa remisy oba po 0:0 jedno zwycięstwo Hutnika w Bodzentynie 1:2 i jedno zwycięstwo Łysicy w Krakowie 3:4.

Na trudny teren udaje się drużyna Czarnych Połaniec która po swoje pierwsze ligowe punkty uda się do Muszyny gdzie zmierzy się z drużyną Popradu. Muszynianie w pierwszej kolejce na własnym stadionie pokonali inną świętokrzyską ekipę a mianowicie drużynę Wiernej Małogoszcz. Oba zespoły spotkały się w tej klasie rozgrywkowej w sezonie 2012/2013 wtedy w Muszynie wygrał Poprad 2:1 natomiast w Połańcu padł bezbramkowy remis.

Wspomniana drużyna Wiernej Małogoszcz o swoje pierwsze ligowe punkty powalczy u siebie z Tarnowską Unią która w pierwszej kolejce te punkty straciła na rzecz Granatu.

Bardzo trudne zadanie czeka lidera rozgrywek po pierwszej kolejce drużynę Partyzanta Radoszyce która po kolejne punkty uda się do Oświęcimia gdzie zmierzy się z zeszłorocznym wicemistrzem tej ligi drużyną Soły. Beniaminek rozgrywek zaczął sezon od zwycięstwa nad Beskidem Andrychów co jest sporą niespodzianką natomiast Oświęcimianie podzielili się punktami z innym beniaminkiem jakim jest drużyna z Woly Rzędzińskiej.
Kolejnym interesującym spotkaniem tej kolejki będzie starcie
Beskidu Andrychów który po porażce w Radoszycach podejmie rezerwy Kieleckiej Korony.
Beniaminek z Woli Rzędzińskiej który w pierwszej kolejce podzielił się punktami z Sołą uda się Krakowa gdzie powalczy rezerwami Wisły które z kolei w pierwszej kolejce pokonały drużynę z Sierszy.
Wspomniana drużyna MKS-u Trzebini uda się do Poronina gdzie zmierzy się z tamtejszym Porońcem. Spotkaniem kończącym drugą kolejkę ligową będzie starcie w Krakowie pomiędzy drużynami Garbarni oraz Wisły Sandomierz