Zapowiedź 19. kolejki spotkań

Przed nami 19. kolejka ligowa o mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej. Więc czas na tradycyjną zapowiedź tego co przed nami. Pierwszym spotkaniem które zostanie rozegrane w sobotę będzie starcie w Tarnowie gdzie miejscowa Unia podejmę drużynę Wiernej Małogoszcz.
Oba zespoły rundę wiosenną zaczęły bardzo dobrze. Tarnowianie przed własną publicznością ograli skarżyski Granat natomiast drużyna Wierna po trafieniach Wijasa i Smolarczyka zgarnęła komplet oczek ogrywając zespół z Muszyny.
Przed tym spotkaniem w lepszej sytuacji są gospodarze którzy plasują się na jedenastej pozycji z dorobkiem 21 punktów. Goście po rundzie jesiennej nadal zajmują drugie miejsce od końca z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. Zimowe transfery wyraźnie dają do zrozumienia że włodarze klubu podjęli walkę o utrzymanie a zwycięstwo w pierwszym spotkaniu jasno pokazało że Małogoszcz tanio skóry nie sprzeda i o każdy punkt z tym zespołem będzie niezwykle ciężko.

Z Tarnowa przenosimy się do Kielc gdzie o godzinie 15:00 również w sobotę na przeciw siebie staną drużyny rezerw Korony które zmierzą się z Beskidem Andrychów. Po porażce z przed tygodnia podopieczni Arkadiusza Bilskiego liczą na pierwsze punkty. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie cztery punkty. Goście przed tygodniem pewnie pokonali ostatni w tabeli Partyzant i tą passę będą chcieli podtrzymać w Kielcach. Czy im to się uda przekonamy się jutro. Kolejnym starciem które odbędzie się w sobotę będzie mecz w Woli Rzędzińskiej gdzie miejscowa Wolania podejmie rezerwy krakowskiej Wisły. Obie ekipy przed tygodniem zremisowały swoje spotkania. Wolania w Oświęcimiu podzieliła się punktami natomiast wiślacy przed własną publicznością z MKS-em Trzebinia Siersza. Zespół gospodarzy minioną rundę zakończył na miejscu zagrożonym spadkiem i tak też nadal się plasuje z dorobkiem 17 punktów zajmuje czternastą pozycję. Goście nadal plasują się w czołówce i do czwartego Porońca tracą zaledwie cztery punkty. Rezerwy białej gwiazdy na wyjazdach radzą sobie dość kiepsko z dziesięciu spotkań przegrali aż pięć dwa zremisowali i trzy razy z boiska schodzili z kompletem punktów. Jaki wynik zanotują jutro przekonamy się około godziny 17:00.
Ostatnim sobotnim spotkaniem będzie pojedynek w Krakowie gdzie na suchych stawach miejscowy Hutnik Nowa Huta podejmie zespół Łysicy Bodzentyn. Jak zacięte są spotkania pomiędzy tymi zespołami mogliście się państwo przekonać w poprzednim sezonie gdzie w Krakowie padł remis natomiast w Bodzentynie lepszy okazał się Hutnik. Oba zespoły spotkały się do tej pory pięciokrotnie
Co ciekawe Hutnik nigdy nie wygrał z Łysicą na własnym stadionie zaś Łysica nigdy nie ograła Hutnika przed własną publicznością. Bilans starć to dwa remisy oba po 0:0 dwa zwycięstwa Hutnika w Bodzentynie 1:2 i 1:0 jedno zwycięstwo Łysicy w Krakowie 3:4.

Spotkania niedzielne zaczynamy od starcia Popradu Muszyna który po swoje pierwsze ligowe punkty uda się do Połańca gdzie zmierzy się z drużyną Czarnych. Muszynianie w pierwszej kolejce przegrali z Wierną Małogoszcz natomiast Czarni ulegli w Bodzentynie miejscowej Łysicy. W starciu na jesieni pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się Czarni którzy w Muszynie wygrali 1:0.
Bardzo trudne zadanie czeka ostatni w tabeli Partyzant Radoszyce który na własnym stadionie podejmie zespół Soły Oświęcim Beniaminek rozgrywek zaczął wiosnę od porażki z Beskidem Andrychów natomiast Oświęcimianie na własnym stadionie podzielili się punktami z Wolanią.
Najciekawszym starciem tej kolejki będą derby Świętokrzyskie które zostaną rozegrane w Skarżysku gdzie miejscowy Granat podejmie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Oba zespoły dość nieoczekiwanie w pierwszej kolejce rundy wiosennej przegrały swoje spotkania. Granat poległ w Tarnowie natomiast KSZO u siebie z liderem rozgrywek sandomierską Wisłą. Na jesieni między tymi zespołami padł remis jak będzie teraz przekonamy się w niedzielę.
Innym ciekawym spotkaniem które zostanie rozegrane w niedzielę będzie starcie właśnie lidera z szóstą w tabeli Garbarnią Kraków. Goście z pewnością będą chcieli zrewanżować się za porażkę z jesieni kiedy to przed własną publicznością ulegli Wiśle aż 0:5. Oba zespoły w 18. kolejce wygrały swoje spotkania Wisła ograła KSZO zaś Garbarnia rezerwy Korony. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko.
Spotkaniem kończącym ligową kolejkę będzie starcie w Poroninie gdzie miejscowy Poroniec podejmie drużynę MKS-u Trzebinia Siersza.
Goście znajdują się w trudnej sytuacji ponieważ po rundzie jesiennej plasują się dopiero na szesnastej pozycji z dorobkiem zaledwie trzynastu punktów. Gospodarze którzy na wiosnę większość spotkań rozegrają na własnym stadionie z pewnością będą chcieli dogonić czołówkę do której tracą odpowiednio trzy, pięć i dziesięć punktów.