Zapowiedź 12. kolejki ligowej

Dwunasta kolejka ligowa w sumie się rozpoczęła wczoraj od spotkania Łysica - Beskid lecz o tym meczu już pisaliśmy.
Na poważnie granie zacznie się już w piątek od spotkania szlagierowego a mianowicie starcia szóstego w tabeli KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z piątym zespołem ligi drużyną Czarnych Połaniec. Oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze a w tabeli dzielą ich trzy punkty W lepszej sytuacji znajdują się Ostrowczanie którzy grają u siebie, jednak drużyna z Połańca niejednokrotnie pokazała że na wyjazdach tez potrafi grać dobrze ( Z pięciu wyjazdów wygrała cztery).
Teoretycznie łatwe spotkanie czeka Granat który po przełamaniu się z Hutnikiem udaje się do Trzebini gdzie zmierzy się z miejscowym MKS-em. Drużyna gospodarzy po dobrym początku sezonu znacznie spuściła z tonu i zaczęła pikować w dół, po dwóch porażkach z rzędu z pewnością będą chcieli się przełamać przed własną publicznością czego efektem mogą być dobre zawody.
Również pojedynkiem sąsiedzkim można nazwać starcie Popradu Muszyna który przed własną publicznością podejmie zespół Garbarni Kraków. Obie drużyny w tegorocznych rozgrywkach spisują się poniżej oczekiwań kibiców i zarządów obu ekip. Z punktu widzenia tabeli jest to mecz określany mianem tych za"sześć" punktów, ta ekipa która przegra znajdzie się w gronie ekip walczących o utrzymanie.
Po przełamaniu w Radoszycach piłkarzy Wiernej czeka trudne zadanie przed własną publicznością ponieważ do Małogoszczy zawitają rezerwy krakowskiej Wisły. By myśleć o wygrzebaniu się z marazmu Małogoszczanie muszą to spotkanie wygrać.
Prawdziwym hitem kolejki będzie jednak niedzielne starcie pomiędzy liderem rozgrywek Sołą Oświęcim a trzecim w tabeli Porońcem. Oba zespoły jak dotąd spisują się doskonale i w obecnym sezonie w pełni zasłużenie piastują najwyższe miejsca w lidze. Podopieczni Marcina Manelskiego jeszcze u siebie nie przegrali notując bilans trzech zwycięstw co po cichu stawia ich w roli faworytów tego pojedynku. Czy tak się stanie przekonamy się w niedzielne popołudnie.
Druga w tabeli Wisła Sandomierz o swoje punkty powalczy w Woli Rzędzińskiej gdzie zmierzy się z miejscową Wolanią, gospodarze tego pojedynku jak dotąd na swoim stadionie przegrali tylko raz dwukrotnie zremisowali i trzy razy wygrali. Podopieczni Tadeusza Krawca natomiast w potyczkach wyjazdowych trzykrotnie zwyciężali i raz przegrali.

Spotkaniami kończącymi ligową kolejkę będą starcia pomiędzy Partyzantem Radoszyce a Koroną II Kielce oraz Hutnikiem Nowa Huta Kraków który podejmie przed własną publicznością  Tarnowską Unię.