Zadanie wykonane Łysica przypieczętowała awans

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej poznaliśmy pierwszy zespół który zapewnił sobie awans do Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej. Jest nim nasza drużyna która pokonała zespół Grodu Ćmińsk.
Bodzentyńskie lwy rundę wiosenną rozgrywają koncertowo na 13 spotkań wygrali 11 dzięki takim obrotom spraw nie tylko podopieczni Kacpra Derenia odrobili straty z jesieni ale na dwie ostatnie kolejki mają cztery punkty przewagi nad Hetmanem Włoszczowa oraz pięć nad trzecią Arką Pawłów.
Z pewnością wpływ na to miał dobrze przepracowany okres przygotowawczy a także wzmocnienia siły ofensywnej. Podopieczni Kacpra Derenia wiosną zdobyli 40 bramek tracąc przy tym zaledwie 13. Nie inaczej było w starciu z zespołem Grodu Ćmińsk z którym na jesieni Łysica podzieliła się punktami. Po dwóch trafieniach Kacpra Wiechy i jednym Michała Mikosy lider Klasy Okręgowej wygrał 3:1, dwie asysty w tym meczu zanotował również Irakli Meschija a jedną Artem Yaniuk. Pomimo pewnej wygranej bodzentyniacy musieli liczyć na korzystne wyniki z innych starć. Konkretnie ze spotkań Polonii Białogon z Arką Pawłów i Świtu Ćmielów który podejmował Piaskowiankę Piaski.

I właśnie z tego drugiego nadeszły pozytywne informacje bo Świt ograł Piaski tym samym stało się jasne że na dwie kolejki przed końcem Łysica nawet przegrywając dwa ostatnie spotkania nie spadnie poniżej trzeciej lokaty. Awans po roku banicji do rozgrywek IV Ligi stał się faktem a zespół z czarownicą na piersi długo skandował Awans jest nasz!!!
Z pewnością na podsumowanie tego sezonu przyjdzie jeszcze czas, teraz jeszcze przed bodzentyńskim lwami dwa spotkania z Wichrem Miedziana Góra oraz prestiżowe z Arką Pawłów. Na oba z nich serdecznie was zapraszam.