Ważny punkt w starciu z Wierną

Po dwóch porażkach z rzędu wreszcie podopieczni Tomasza Dymanowskiego zapunktowali. W starciu z solidnym zespołem jakim jest drużyna Wiernej Małogoszcz wywalczyła punkt.

Po porażkach z Granatem i Lubrzanką przyszło starcie z Wierną która w ostatnim meczu przegrała z drużyną GKS-u Nowiny 3:2. Łysica dobrze weszła w spotkanie od początku starała się grac piłką i szukać swoich okazji do zdobycia bramki. W 27 minucie bramkę zdobył Chrzanowski który Huknął nie do obrony z 28 metrów. nasza drużyna zbyt długo nie cieszyła się prowadzeniem bo zaledwie 4 minuty później było już 1:1.  Gdy wydawało się ze pierwsza połowa zakończy się remisem goście na minutę przed końcem wyszli na prowadzenie.

Na druga połowę podopieczni Tomasza Dymanowskiego wyszyli dosyć zdeterminowani aby odmienić losy meczu
To my dyktowaliśmy tempo gry i to my sobie stwarzaliśmy więcej sytuacji na zdobycie bramki. Zagraliśmy mądrze a przede wszystkim konsekwentnie w defensywie.- Powiedział Konrad Kijanka
W 70 minucie upór naszego zespołu przyniósł efekt kiedy to pierwszą bramkę w naszych barwach zdobył Piotr Jedlikowski.
Od 85 minuty goście musieli radzić sobie bez Mateusza Fryca który za drugą żółta kartkę musiał opuścić plac gry.
W 90 minucie w dobrej okazji znalazł się Mirosław Kalista jednak jego strzał w ostatnim momencie zablokował obrońca Wiernej
Mecz bardzo wyrównany, mógł potoczyć się w jedną i drugą stronę. Uważam, że zakończył się sprawiedliwym wynikiem. Pierwsza połowa pod dyktando Wiernej. W drugiej zdecydowanie przeważaliśmy i udało nam się zdobyć wyrównującą bramkę – powiedział trener Łysicy, Tomasz Dymanowski.

Łysica Bodzentyn – Wierna Małogoszcz 2:2 (1:2)
Bramki: Dominik Chrzanowski 27, Piotr Jedlikowski 70 – Mateusz Rejowski 31, Damian Bednarski 44.
Łysica: Wróblewski - Drożdżał, Kardas, Mikołajek (57. Kamiński), Jedlikowski - Dziedzic, Grudziecki (46. Gołyski), Chrzanowski (70. Wikło), Garbacz (46. Drabik) - Michta (46. Kijanka), Kalista.
Wierna: Pawlikowski - Bujak, Soboń, Pawłowski, Kołodziejczyk (39. Radwański) - Bała, Rejowski, Fryc, Czarnecki, Kraus (78. Malinowski) - Bednarski (60. Gągorowski).