Podsumowanie 1. kolejki spotkań

Za nami pierwsza kolejka ligowa spotkań o Mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej więc nadszedł czas by ją podsumować. Na pierwszy ogień starcia beniaminków. Z czterech spotkań najbardziej zadowoleni mogą być piłkarze Partyzanta Radoszyce którzy przed własną publicznością pokonali drużynę Beskidu Andrychów co nosi się mianem niespodzianki. Po trafieniach Michała Miśtala oraz Ifeanyia Nwachukwu podopieczni Waldemara Szpiegi wygrali 2:0 i po pierwszej kolejce zostali liderem rozgrywek. Zdjęcia z tego spotkania dostępne są >>>TUTAJ<<< natomiast obszerna relacja z meczu >>> TUTAJ<<<

Również powody do radości mogą mieć zawodnicy Wolani Wola Rzędzińska ich zespół w starciu z Sołą Oświęcim zdobył punkt mimo iż to gospodarze otworzyli wynik spotkania bo już w siódmej minucie do siatki trafił Tadel to piłkę meczową mieli zawodnicy z Oświęcimia jednak rzutu karnego nie wykorzystał Cygnar

Więcej na temat tego co działo się na boisku beniaminka przeczytacie państwo >>>TUTAJ<<<  zaś zdjęcia dostępne są dla was >>>TUTAJ<<<

Powodów do radości nie mogą mieć za to zawodnicy MKS-u Trzebini Siersza którzy przed własną publicznością doznali porażki 0:2 z rezerwami Krakowskiej Wisły.

Jednym z kluczowych powodów przez który Trzebinianie ponieśli porażkę to z pewnością absencja trzech podstawowych zawodników.
Mimo wszystko mecz w Sierszy mógł się podobać licznej grupie kibiców która wybrała się na to spotkanie a o tym co się tam wydarzyło przeczytacie i posłuchacie >>>TUTAJ<<< galeria zdjęć ze spotkania MKS Trzebinia Siersza - Wisła II dostępna >>>TUTAJ<<<

Bardzo dobre widowisko obejrzeli kibice w Sandomierzu gdzie miejscowa Wisła podejmowała drużynę Kszo 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Jeszcze sympatycy Sandomierskiej Wisły nie zdążyli rozsiąść się wygodnie na trybunach a wynik spotkania otworzył Adrian Gębalski wyrównał w 61 minucie Kamil Dziadowicz pełna relacja z meczu dostępna >>>TUTAJ<<< zdjęcia obejrzycie państwo >>>TUTAJ<<<

Od zwycięstwa ligę rozpoczęły rezerwy kieleckiej Korony które przed własną publicznością pokonały spadkowicza z drugiej ligi drużynę Garbarni Kraków

Koroniarze solidnie wzmocnieni zawodnikami z ekstraklasy w pierwszym kwadransie spotkania osiągnęli optyczną przewagę a na prowadzenie zespół z Kielc wyprowadził w 33 minucie spotkania Pyłypczuk który wykorzystał zamieszanie w polu karnym jakie powstało po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wkrótce po zmianie stron kielczanie podwoili przewagę bramkową. Na listę wpisał się Stachura, który wykorzystał sytuację z gatunku „sam na sam”.

Więcej na temat spotkania Korony z Garbarnią przeczytacie państwo >>>TUTAJ<<< natomiast zdjęcia obejrzycie >>>TUTAJ<<<

Niepowodzeniem natomiast zakończył się wyjazd graczy z Małogoszczy którzy bez Karola Dreja ulegli Popradowi Muszyna 1:0. Pomimo kilku dogodnych sytuacji trzy punkty pozostały w Muszynie które zapewnił Mateusz Orzechowski wykorzystując błąd zawodników Wiernej.

Wyrównane widowisko obejrzeli kibice w Krakowie gdzie drużyna Hutnika Nowa Huta podejmowała ekipę Porońca Poronin.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów co z pewnością zadowala przyjezdnych. O wydarzeniach związanych ze spotkaniem przeczytacie >>>TUTAJ<<< zdjęcia obejrzycie >>>TUTAJ<<<

Spotkaniem kończącym pierwszą kolejkę III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej było starcie Granatu Skarżysko Kamienna z Unią Tarnów W pierwszej połowie nic godnego napisania się nie wydarzyło. W przerwie trener gospodarzy za kontuzjowanego Mateusza Fryca wprowadził Bartłomieja Malinowskiego a ten odwdzięczył mu się najlepiej jak mógł czyli zdobywając bramkę. na temat tego spotkania więcej informacji wkrótce.