Po trzy punkty z Lubrzanką

Już w najbliższy weekend swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrają podopieczni Marka Pastuszki. Tym razem do Bodzentyna przyjedzie Lubrzanka Kajetanów która w sobotę o godzinie 13:00 powalczy o punkty przy Wolności 4.

Po spotkaniu derbowym pozostał lekki niedosyt ponieważ do zgarnięcia pełnej puli zabrakło niewiele. Naszej drużynie o kolejne punkty przyjdzie powalczyć w najbliższą sobotę, przeciwnikiem będzie przechodząca duży kryzys Lubrzanka Kajetanów.

Przyjezdni w ostatnim czasie mają nie lada ból głowy, nie dość że w rozgrywkach ligowych Lubrzanka spisuje się bardzo słabo (19 miejsce w tabeli) to jeszcze do tego w obecnym sezonie opuścił ich główny sponsor jakim przez lata był Pan Zenobiusz Foks. Oznaczało to że dalsza działalność klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania. Prezes Foks tłumaczył swoją decyzję brakiem wsparcia od władz lokalnych, a także wcześniejszą rezygnacją innych sponsorów.
Jak mówią przepisy PZPN wycofanie sprawi, że zawodnicy tego klubu mają uprawnienie do gry w innych zespołach, ale tylko w tych rozgrywkach, których wiosną nie wznowiono. Oznacza to, że w rachubę wchodzą klasa A i klasa B. Świętokrzyska okręgówka ma za sobą już jedną wiosenną kolejkę, ruszyły rozgrywki juniorów i to fatalna informacja dla piłkarzy upadającej Lubrzanki.
Mimo tych wszystkich zawirowań zawodnicy którzy postanowili zostać w klubie łącznie z trenerem Stefańskim podjęli decyzję że dokończą rozgrywki w takim składzie jaki im pozostał za co gościom należą się brawa oraz pełny szacunek.

Obecna runda rewanżowa to tylko trzy punkty w pięciu spotkaniach drużyny z Kajetanowa. na jesieni lepsza okazała się Łysica która pokonała Lubrzankę po trafieniach Mirosława Kalisty, Szymona Michty oraz Kamila Ucińskiego 1:3.
Skrót z tego spotkania poniżej:

W swoim ostatnim meczu ligowym nasz najbliższy rywal zmierzył się w Pińczowie z miejscową Nidą. Spotkanie to wygrali gospodarze pokonując gości z Kajetanowa 3:1.
Jeśli chodzi o spotkania pomiędzy Łysicą a Lubrzanką to będzie to starcie numer 15.
Pierwszy oficjalny mecz ligowy pomiędzy tymi zespołami został rozegrany w sezonie 2006/2007. Poniżej prezentujemy dotychczasowy bilans spotkań pomiędzy Łysicą a zespołem z Kajetanowa na przestrzeni lat.

Łysica Bodzentyn - Lubrzanka Kajetanów

Sezon 2006/2007 Łysica 4:0 Lubrzanka