Łysica z nowym trenerem oraz nowymi twarzami

Już w najbliższy weekend wracają rozgrywki IV Ligi Świętokrzyskiej. Pierwszy swój mecz nasza drużyna rozegra w Morawicy gdzie podejmie ich miejscowa Moravia. Zespół w tym spotkaniu poprowadzi już nowy szkoleniowiec który musiał objąć to stanowisko po rezygnacji Piotra Gadeckiego który ze względów zdrowotnych nie był już wstanie prowadzić zespołu.

Przerwa zimowa to spore zmiany w naszym klubie które spowodowane były szukaniem oszczędności. Nie jest tajemnicą że w obecnej sytuacji jaka panuje w naszym kraju nakłady finansowe na sport są coraz mniejsze. Cięcia nie ominęły również naszego klubu które spowodowały że utrzymanie takiej kadry jaka występowała na jesieni nie było możliwe. Z klubem pożegnali się Paweł Kopciał, Michał Wojton, Bartłomiej Drabik, Mirosław Kalista, Wiktor Pisarski, Michał Niebudek, Damian Szyszka, Dawid Zalewski. Oprócz nich klub opuścili Kamil Uciński oraz Paweł Suwara którym skończyły się wypożyczenia. Wszystkim z tego miejsca serdecznie dziękujemy za serducho zostawione na boisku oraz życzymy powodzenia w nowych klubach.
Zgodnie z nową polityką klubu nakłady na pierwszy zespół zostały w miarę możliwości ograniczone.
W efekcie mieliśmy możliwość powołać drużynę rocznika 2009 i młodsi a w planach jest też również utworzenie grupy 2011 i młodsi. O dalszych naborach do drużyn klubowych poinformujemy państwa w najbliższym czasie.

Wiadomo było że w takiej sytuacji zarząd klubu musiał w ich miejsce ściągnąć nowych zawodników oraz trenera i w konsekwencji to się udało. Z klubem spod herbu czarownicy na ten moment związało się 9 piłkarzy a są nimi:

Marek Pastuszka- (Trener) Marek Pastuszka był trenerem wielu zespołów w naszym okręgu, prowadził m.in Polonię Iłża, Orlicz Suchedniów, Star Starachowice. Jako piłkarz grał w Starze Starachowice, Stadionie Kielce, Błękitnych Kielce i KSZO Ostrowiec, najwyżej w II lidze. W naszym klubie funkcje trenera pełnił w sezonie 2000/2001

Konrad Dziedzic- (Obrońca) który powrócił z wypożyczenia ze Świtu Ćmielów. Konrad dla zespołu z Ćmielowa rozegrał 13 spotkań z czego 6 w wyjściowej jedenastce. Przełożyło się to na 1042 minuty na boisku w których zanotował również 4 żółte kartki. W naszym klubie na swoim koncie ma rozegranych 18 meczów z czego aż 17 było od pierwszej minuty. Dało to łącznie 1635 minut spędzonych na placu gry.

Karol Mojecki- (Napastnik) który poprzedni sezon spędził w zespole Granatu Skarżysko Kamienna ponownie zakłada żółto-czarno-zielone barwy. Popularny Majka w seniorskiej piłce na swoim koncie ma ponad 180 spotkań ligowych w których zdobył 125 bramek.
Karol podobnie jak Konrad również reprezentował już nasze barwy. Było to w sezonie 2012/2013. Wtedy to Karol rozegrał dla naszego zespołu 7 spotkań w których zanotował 6 bramek 4 żółte kartki oraz 1 czerwoną.

Piotr Kutera- (Pomocnik) Jest wychowankiem KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski którego barwy reprezentował do sezonu 2019/2020. W barwach klubu z Ostrowca i w jego drużynach rozegrał łącznie 101 spotkań i zdobył w nich 61 bramek. Ostatni sezon spędził w drużynie LKS Zawisza Sienno.

Jakub Smoliński- (Obrońca) Kolejny wychowanek KSZO Junior Ostrowiec dla którego łącznie rozegrał 39 spotkań w których zdobył 9 bramek. Jego ostatnim klubem była drużyna OKS-u Opatów dla której w rundzie jesiennej rozegrał 5 spotkań z czego 3 od pierwszej minuty.

Kacper Dereń- (Obrońca) Wychowanek KSZO Junior Ostrowiec dla którego rozegrał ponad 70 spotkań i zdobył 11 bramek. Ostatni sezon spędził w II ligowym Sokole Ostróda. Kacper ma za sobą również spotkania na naszych III ligowych boiskach. Było to w sezonie 2019/2020 kiedy to w barwach KSZO rozegrał 6 spotkań z  czego 5 od pierwszej minuty.

Stanislav Mokrosnop- (Napastnik) Stasiu Większość swojej przygody piłkarskiej spędził na Ukrainie  gdzie występował w lokalnych zespołach. Jego ostatnim klubem była drużyna Psel Cadyach dla której w 10 spotkaniach zdobył 5 bramek.

Dawid Dawidowicz- (Pomocnik) Dawid Jest wychowankiem GKS-Rudki w którym występował nieprzerwanie od 2009 roku aż do sezonu 2018/2019. W barwach klubu z Gminy Nowa Słupia rozegrał łącznie 226 spotkań z czego 208 od pierwszej minuty. na ten bilans złożyło się łącznie 20332 minut podczas których zdobył jedną bramkę odnotował dwie czerwone kartki oraz dziewięć żółtych.
Jakub Kowalski- (Pomocnik) Wychowanek który dołączył do zespołu minionego lata. Kuba jest cały czas rozwijającym się zawodnikiem i jak mówi prezes klubu swoją pracą i zaangażowaniem na treningach zapracował na to aby znaleźć się w  tym zespole.
W najbliższym czasie do klubu powinny dołączyć jeszcze dwie twarze jednak ich personaliów jak na razie nie ujawniamy. O wszystkich poczynaniach będziemy was informować na bieżąco.