Czarni Połaniec awansowali do III ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej

Znamy już pierwszą czwartoligową drużynę która zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Drużyną która jako pierwsza zapewniła sobie awans jest ekipa Czarnych Połaniec która Po niedzielnym zwycięstwie w Suchedniowie 5 kolejek przed zakończeniem sezonu mogła świętować mistrzostwo ligi.

Zespół z Połańca od sezonu 2008/09 rozegrał 4 sezony w III lidze. W sezonie 2010/11 spadł do IV ligi, ale już w kolejnym wywalczył awans i powrócił. Teraz historia się powtarza, po spadku w ubiegłym sezonie wystarczył rok aby wrócić do III ligi.

W zespole Czarnych najskuteczniejszym zawodnikiem jest Piotr Kamiński, który prowadzi w klasyfikacji strzelców z 22 bramkami na koncie.

O drugie miejsce dające awans bije się jeszcze pięć ekip a są nimi, Orlicz Suchedniów, Lubrzanka Kajetanów, Partyzant Radoszyce, Unia Sędziszów a także Pogoń Staszów.

Inaczej wygląda sytuacja w ligach krakowskich gdzie o dwa miejsca dającej awans biją się w dwóch grupach aż 10 ekip.
W grupie wschodniej liderem jest drużyna Woli Rzędzińskiej natomiast na zachodzie prowadzi Jutrzenka Giebułtów.