Zapowiedź 15. kolejki ligowej

Nadchodzącą kolejkę ligową rozpoczniemy już w piątek od spotkania pomiędzy rezerwami krakowskiej Wisły które przed własną publicznością podejmą zespół Popradu Muszyna. Jak pokazuje tabela wiślacy to zespół własnego podwórka ponieważ z pięciu spotkań jakie dotąd rozegrali przegrali tylko raz i aż czterokrotnie wygrali. Goście po remisie z Sołą nadal balansują na krawędzi miejsca spadkowego i premiowanego pozostaniem w lidze tak więc każdy punkt dla nich będzie na wagę złota. Podobnie jest z drużyną MKS-Trzebini Siersza która po ligowe punkty uda się do Krakowa gdzie zmierzy się z miejscową Garbarnią. Po słabym początku "brązowi wreszcie odbili się od dna i po dwóch zwycięstwach z rzędu są stawiani w roli faworytów. Zupełnie inaczej jest w ekipie Trzebinian których dosięgnął kryzys, drużyna beniaminka przegrała ostatnie pięć spotkań ligowych tracąc w nich aż 15 bramek a zdobywając zaledwie 3.
Kolejnym ciekawym spotkaniem będzie starcie w Oświęcimiu gdzie spotkają się drużyny Czarnych i miejscowej Soły, Oba zespoły w ostatniej kolejce pogubiły punkty a co gorsza oświęcimianie stracili kolejnego zawodnika jakim jest Kamil Talaga który tym samym dołączył do szerokiej kadry kontuzjowanych.
W zespole z Oświęcimia widać zniżkę formy co w przypadku równej gry połanieckiej drużyny wcale nie stawia ich w roli przegranych.
Prawdziwy sprawdzian czeka ekipę z Małogoszczy która po ligowe punkty uda się do Sandomierza gdzie tak naprawdę każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie prawdziwą sensacją. Niejednokrotnie piłka jednak pokazywała że takie spotkania nie należą do łatwych tak więc zespół Wiernej tak naprawdę nie ma nic do stracenia a zyskać może sporo.
Na prawdziwy hit zanosi się w Skarżysku gdzie miejscowy Granat podejmie rezerwy kieleckiej Korony. Dla gospodarzy będzie to mecz szczególnie ważny ponieważ w zespole Ireneusz Pietrzykowskiego gra wielu wychowanków drużyny z Kielc co na pewno dodaje smaczku do rywalizacji pomiędzy tymi zespołami.
Bardzo ważne spotkanie ze względu na układ tabeli odbędzie się w Tarnowie gdzie do miejscowej Unii przyjedzie ostatni w tabeli Partyzant. Dla gospodarzy jest to duża szansa na zgarnięcie kompletu oczek i tym samym zrobienie kolejnego kroku do opuszczenia strefy zagrożonej spadkiem.
Na komplet punktów liczą również w Ostrowcu gdzie miejscowe KSZO podejmie drużynę z Woli Rzędzińskiej. Beniaminek podobnie jak ten z Trzebini spisuje się w ostatnim czasie bardzo słabo czego wyznacznikiem są ostatnie cztery porażki. Spotkaniem kończącym będzie starcie w Poroninie gdzie o punkty przyjdzie powalczyć podopiecznym Arkadiusza Bilskiego.
Obszerniej na temat tego spotkania możecie państwo przeczytać >>>TUTAJ<<<