Trzecia liga bez Limanovii?

Zbigniew Szubryt wycofuje się z finansowania piłkarzy Limanovii Limanowa. Drużyna 2 lata grała w II lidze, a w zakończonym sezonie zajęła ostatnie miejsce i spadła do III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Wszyscy kibice piłki nożnej w Limanowej już od jakiegoś czasu wstrzymywali oddech w oczekiwaniu na decyzję wiceprezesa i głównego sponsora. Właściciel znanych sądeckich zakładów mięsnych postanowił, że po spadku drużyny do III ligi już nie zamierza inwestować swoich pieniędzy.

W tej sytuacji prawdopodbnie Limanovia nie zgłosi zespołu do rozgrywek III-ligowych. Byłaby to już druga drużyna, która nie zdecydowała się na walkę w arcytrudnej najbliższym sezonie lidze (spadnie aż 12 zespołów!). Wcześniej zrezygnował Granat. Te dwa wycofania jednak nic nie dają świętokrzyskim zespołom, gdyż ratują byt trzecioligowych zespołów z małopolski — Wolanii Wola Rzędzińska i Popradu Muszyna.