Sezon piłkarski w Bodzentynie dobiega końca co jeszcze przed nami??

Rozgrywki piłkarskie z udziałem naszych zespołów pomału dobiegają końca. był to burzliwy czas dla wszystkich naszych drużyn występujących na różnych szczeblach rozgrywek. Obecny sezon jest sezonem trzeba przyznać słabym nie mniej jednak samo jego zakończenie może być bardzo udane ale o tym niżej.

Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej wiadomo było że decyzją zarządu z rozgrywek zostanie wycofana drużyna rezerw która przecież w rozgrywkach B-klasy radziła sobie nawet nieźle nie mniej jednak decyzja została podjęta a zespół został rozwiązany. Co do pierwszego zespołu przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie jednak wiemy już teraz że runda rewanżowa dla"bodzentyńskich lwów" jest fatalna osiem zdobytych punktów i spadek do czwartej ligi. Podopiecznym Tomasza Dymanowskiego i Piotra Pawłowskiego pozostał jeszcze jeden mecz z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W zasadzie dla obu zespołów mecz o nic, podopieczni Tadeusza Krawca ligi już nie wygrają a mając przed sobą jeszcze finał Okręgowego Pucharu Polski raczej do Bodzentyna nie zjawią się w najmocniejszym kolektywie.
Na placu boja pozostała również drużyna żeńska której poświęcę trochę więcej niż ostatnio. Podopieczne Mirosława Rubinkiewicza po falstarcie na początku sezonu ( dwie porażki) wreszcie się przełamały i w ostatniej kolejce rozniosły drużynę Victorii Pińczów 5:0.

Dzięki temu zwycięstwu a także zwycięstwu Stali Kunów nad Wisłą Nowy Korczyn 3:1 droga do historycznego awansu do II ligi kobiet tak naprawdę pozostała w rękach bodzentynianek które do tego sukcesu potrzebują dwóch zwycięstw. Nasze zawodniczki ostatnie dwa mecze rozegrają na własnym stadionie pierwszy już w najbliższy wtorek z drużyną Orlicza Suchedniów, drugi 5 czerwca ze Stalą Kunów. Derbowe starcie będzie również pojedynkiem dwóch najlepszych snajperek ligi po stronie Łysicy Magdalena Bazan z 11 golami po stronie Orlicza Federica Dall'Ara, obie dziewczyny jak dotąd zdobyły połowę bramek dla swoich drużyn. Na oba spotkania serdecznie zapraszamy.