Po pierwsze zwycięstwo na andrychowskiej ziemi

Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana 29. kolejka spotkań ligowych. Tym razem podopieczni Piotra Dejworka udadzą się w daleki wyjazd bo aż do Andrychowa gdzie zmierzą się z miejscową ekipą Beskidu. Oba zespoły do tej pory spotykały się aż siedmiokrotnie. W tych statystykach nasz zespół odniósł cztery zwycięstwa oraz trzy remisy. Co ciekawe wszystkie remisy bodzentynianie zanotowali w Andrychowie i wszystkie po 1:1. W ostatnim spotkaniu na jesieni w Bodzentynie lepsi byli gospodarze którzy wygrali 2:0.
W obecnych rozgrywkach zespół gospodarzy plasuje się na 12 pozycji z dorobkiem 33 punktów na co złożyło się dziewięć zwycięstw sześć remisów i trzynaście porażek. W swoim ostatnim spotkaniu andrychowianie przegrali w Poroninie z miejscowym Porońcem 1:3. Najlepszym strzelcem drużyny Beskidu jest Dawid Rupa który na swoim koncie ma siedem trafień, jedno trafienie mniej od niego ma Bartłomiej Pająk. Pomimo ciężkiego rozkładu spotkań nasza drużyna w ostatnich spotkaniach prezentowała się korzystnie i pomimo pechowej porażki z KSZO potrafiła urwać punkty liderowi rozgrywek a także znakomicie prezentującej się w ostatnim czasie Garbarni i do spotkania w Andrychowie można śmiało powiedzieć że przystąpi w roli faworyta. Ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu praktycznie przypieczętuje utrzymanie w III lidze Małopolsko- Świętokrzyskiej. Postaramy się z tego spotkania przeprowadzić relacje Na Żywo.