Łysica gra dalej

Koniec 2014 roku przyniósł kilka informacji dotyczących funkcjonowania naszego klubu oraz drużyn reprezentujących go na różnych szczeblach rozgrywek. Zdecydowanie najważniejszą dla kibiców Łysicy jest ta, która rozwiewa obawy o wycofanie drużyny z rozgrywek trzecioligowych. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że nasz zespół przystąpi do rozgrywek choć z pewnością, w związku z ograniczonym przez gminę oraz dotychczasowych sponsorów, finansowaniem klubu kadra z rundy jesiennej nie zostanie utrzymana w całości. Drużyna przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie w sobotę 10-go stycznia i z pewnością do tego dnia wyjaśni się większość decyzji kadrowych. Pewne jest to, że zmianie ulegną proporcje w ilości zawodników przyjezdnych w stosunku do wychowanków naszego klubu, którzy uzupełnią kadrę. Oszczędności dotkną nie tylko pierwszego zespołu, ograniczone będą także wydatki na funkcjonowanie pozostałych drużyn choć w tym zakresie decyzje będą podejmowanie bardzo rozważnie i z pewnością nie wpłyną niekorzystnie na szkolenie młodzieży. Wiele wskazuje na to, że nadchodząca runda może nie być pod względem wyniku sportowego tak udana dla Łysicy jak chociażby jesień trwającego sezonu ale z pewnością na plus będzie można zapisać to, że wychowankowie klubu będą mogli w większej liczbie występować na ligowych boiskach i nabierać doświadczenia, które w kolejnych sezonach będzie owocować. Informacje dotyczące kadry, sztabu trenerskiego oraz szczegóły dotyczące przygotowań będą zamieszczane na bieżąco na naszej stronie.