Gmina Bodzentyn ponownie partnerem Łysicy

Gmina Bodzentyn ponownie partnerem Łysicy


Takich partnerów, kluby i stowarzyszenia o profilu sportowym z województwa świętokrzyskiego mogą tylko pozazdrościć. Po raz kolejny, także i w tym roku, gmina Bodzentyn na czele burmistrzem miasta Dariuszem Skibą, została głównym partnerem Łysicy. – To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie, że owocna współpraca, nawiązana przed laty jest kontynuowana do dziś – mówi Stanisław Kucała, prezes klubu z ul. Wolności.

Nie ma przypadku w tym, iż Łysica śmiało może konkurować z innymi klubami na sportowej arenie regionu świętokrzyskiego. Dobre wyniki drużyny, to nie tylko zasługa reprezentantów, czy sztabu szkoleniowego. Dzięki takim podmiotom jak gmina Bodzentyn, klub z ul. Wolności stale się rozwija. Sportowa wizytówka jednego z najbardziej rozwiniętych miast w naszym regionie, dzięki funduszom przekazanym na szkolenie dzieci i młodzieży, a także promocję gminy, jeszcze kilka lat temu świetnie radziła sobie w rozgrywkach III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Do szczególnie udanych, włodarze klubu bez wątpienia mogą zaliczyć sezon 2012/13, kiedy to drużyna prowadzona przez Bogdana Dąbrowskiego, była o krok od wywalczenia miejsca gwarantującego grę w barażach o wejście do II ligi. Łysica tamten sezon zakończyła na drugiej pozycji w tabeli, z dorobkiem 61 punktów i stratą jedynie 4 „oczek” do lidera Limanovii Limanowa.

- Współpraca pomiędzy klubem a gminą Bodzentyn, układa się bardzo dobrze. Środki finansowe, jakie rokrocznie zasilają budżet klubu stawiają nas w uprzywilejowanej sytuacji – podkreśla sternik Łysicy Stanisław Kucała. W sezonie 2017/18, rozpoczętym kilka tygodni temu, Łysica jeszcze mocniej niż miało to miejsce na przestrzeni ub. roku stawia na rozwój i szkolenie młodych wychowanków. – W kadrze drużyny seniorów, większość stanowią mieszkańcy miasta i gminy Bodzentyn. Utożsamiają się z klubem, a to niezwykle istotny element w kształtowaniu piłkarskich charakterów. Mamy nadzieję, że wybraliśmy właściwą drogę. Drogę poprzez stawianie na młodych i ambitnych ludzi z gminy Bodzentyn – dodaje prezes Kucała, który przywołuje nazwiska takich zawodników jak bracia Dominik i Piotr Chrzanowscy, Dariusz Kowalski, Szymon Michta, Mateusz Kołodziejski czy Patryk Dulęba. Większość z wymienionych, miała okazję poznać smak występów w rozgrywkach III ligi. W kadrze znajduje się coraz więcej graczy, którzy w niedalekiej przyszłości mają stanowić o sile drużyny.

- Ernest Niemaszewski czy Dominik Stodulski to kolejni z wychowanków Łysicy, którzy mamy nadzieję, wkrótce odgrywać będą wiodące role – zwraca uwagę prezes Stanisław Kucała. Łysica to jednak nie tylko zespół seniorów. To także grupy młodzieżowe oraz prowadzona przez wychowanka klubu Mirosława Rubinkiewicza, żeńska drużyna, która podobnie jak przed rokiem rozpoczęła zmagania w II lidze kobiet. – Zespół dziewcząt promuje gminę nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, jak również w innych regionach kraju. W tym w Małopolsce i lubelszczyźnie. Logo miasta i gminy, jak widać są obecne w wielu miejscach – podkreśla prezes Kucała.
- Jesteśmy wdzięczni gminie Bodzentyn za udzielone wsparcie finansowe. To wielka przyjemność móc współpracować z takim partnerem. Liczymy oczywiście, że w kolejnych latach będzie podobnie. Z naszej strony zrobimy wszystko, by godnie reprezentować Bodzentyn na futbolowych arenach – powiedział prezes Łysicy.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • xD napisał
    rozwój i szkolenie xD a mamy jakies grupy młodzieżowe?

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości