Doświadczony duet w miejsce Piotra Dejworka

Takiego scenariusza można się było spodziewać. Decyzją władz klubu, do końca rundy wiosennej sezonu 2015/16, walczącą o punkty w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej Łysicę Bodzentyn poprowadzi dwójka doświadczonych graczy. Miejsce Piotra Dejworka, który przed kilkoma dniami złożył rezygnację z funkcji trenera zajmą Tomasz Dymanowski, któremu pomagać będzie Piotr Pawłowski. Obu ujrzymy w wyjazdowym, sobotnim (początek o godz. 11) spotkaniu z Podhalem Nowy Targ.

Przypomnijmy, że po przegranej 1:2 z Popradem Muszyna, rezygnację złożył Piotr Dejworek, dotychczasowy szkoleniowiec bodzentyńskiego III-ligowca, który jako trener seniorów pracował od stycznia 2015 r. Jego decyzja okazała się definitywną i co istotne, została przyjęta przez zarząd klubu. Tak w najbliższym meczu w Nowym Targu, jak i w kolejnych, jakie czekają Łysicę w tym sezonie, w roli sterników drużyny wystąpią doświadczony golkiper Tomasza Dymanowski oraz rosły pomocnik Piotr Pawłowski.

Dymanowski, który w grudniu br. skończy 43 lata, z klubem z ul. Wolności 4 związany jest od kilku sezonów. W przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak: Świt Ćmielów, KSZO Ostrowiec Św., Sokół Pniewy, Alit Ożarów, Hetman Zamość, Stal Stalowa Wola, Stasiak Opoczno, Stal Rzeszów, Powiślanka Lipsko oraz Wisła Sandomierz.

34-letni Piotr Pawłowski jest wychowankiem kieleckich Orląt. Występował m.in. w Koronie Kielce, Orliczu Suchedniów, Czarnych Połaniec, GKS-ie Nowiny, Wiernej Małogoszcz, a także KSZO.

Rafał Roman