Czarne chmury nad Łysicą

W dniu wczorajszym odbyły się wybory do samorządów w naszym województwie. W Bodzentynie o stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy ubiegało się dwóch kandydatów sprawujący obecnie władzę Pan Marek Krak oraz kandydat na to stanowisko Pan Dariusz Skiba który o fotel Burmistrza zabiegał po raz pierwszy.
Jak dobrze wiadomo obecne władze przez ostatnie kadencje dość mocno wspierały nasz klub łożąc na niego jak na gminne warunki spore pieniądze w kwocie 180 tysięcy złotych rocznie. Dzięki tej pomocy nasz zespół mógł spokojnie występować w obecnej klasie rozgrywkowej w której w sezonie 2012/2013 zdobył wicemistrzostwo dokładając po drodze również dwukrotnie okręgowy puchar Polski. W dniu dzisiejszym wiemy już na pewno że nowym Burmistrzem został Pan Skiba a z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się  również że nowy sternik gminy posiada także większość w radzie gminy, co to oznacza dla klubu który w rozgrywkach krajowych występuje nie przerwanie od 1948 roku? i jest jednym z najstarszych klubów w naszym województwie?
Z przedwyborczych przesłań można było jasno wnioskować że takiej pomocy jaką klub miał do tej pory już nie otrzyma, zmniejszony budżet Łysicy a zmniejszony będzie na pewno spowoduje że klub nie będzie stać na to by występować na tym szczeblu rozgrywek co do tej pory a nawet o szczebel niżej.
Jaka przyszłość czeka nasz klub o tym będziemy pisać na bieżąco jak tylko dowiemy się czegoś nowego.